Хліб на дровах. Після нової бані у Полтавському СІЗО замахнулися на пекарню

Окреме приміщення із пічкою хочуть збудувати у дворі на території установи. Зводити її вже починають. Причому, власними силами і за власні кошти. Держава, кажуть керівники 23 установи виконання покарань, гроші на це не даватиме. Звідки ж їх візьмуть – у матеріалі моїх колег.

Тут тільки поставили готуватись борщ на обід. На плиті вже киплять каструлі з іншими стравами. На кухні полтавського СІЗО зранку перевірка.

- А плити у вас на чому?

- На дровах.

- Чесно кажучи, перший раз додивився, скільки ходжу до вас.

- Дров'яні, з метою економії газу. І дієтичне тут готуєм, і другі страви на дровах. 

Спостережна комісія Київського райвиконкому навідується у слідчий ізолятор двічі на рік. Традиційно заходять на харчоблок. На кухні вже готують їжу без газу, розповідають керівники установи. Переходять на тверде паливо. Далі планують перевести і котельню. 

Хваляться у СІЗО нарешті тим, що цьогоріч оновили баню. Капітальний ремонт її почали рік тому. Зараз нею вже користуються.   

Спостерігачі у СІЗО не тільки дивляться, а й пробують на смак.

- Кожного дня ви печете?

- Кожного дня випікаємо до 450 кілограмів хліба.

- Якість хліба нормальна. 

Це пекарня. З 12 ночі тут випікають хліб, аби на ранок були свіжі буханці. Приміщення невелике і, як і обладнання в ньому, – старе. На подвір'ї поруч – цегла. Тут вже починають нові роботи. У планах – збудувати окреме приміщення та пічку. Власними силами беруться за нову пекарню.

Василь Коваленко, начальник Полтавської Державної установи виконання покарань №23

- Це і вимоги часу, і самі розумієте, з метою економії – переходимо на твердопаливні. Плануємо ми її збудувати до середини літа. Принаймні, ми так плануємо. Кошти – це ті, що ми заробляємо тут. З держави кошти на пекарню не будуть виділятись. Ми будем її будувати за свої кошти.

Їх отримують, ремонтуючи машини та обробляючи дерево. 

Скарг традиційно за останні 5 років до спостережної комісії від утримуваних не надходило. Нині зауважили господарські проблеми.

Сергій Дудко, голова спостережної комісії Київського РВК

- Після зими почав протікати дах. Значить, треба звертатись до місцевої влади з тим, щоб допомогли з коштами у ремонті. Єдина сьогодні скарга, побажання, що прозвучало, – допомогти із комп'ютерною технікою. Вона у такому стані, що вийшов термін використання.

Майже 600 осіб зараз перебуває в установі. За півроку кількість людей збільшилася на 100. На одну особу держава виділяє по 600-700 гривень. Вони йдуть на опалення, освітлення, харчування. Влітку, відповідно, – менше.

Керівники установи говорять про те, що зараз мають потребу у кадрах. 

Василь Коваленко, начальник Полтавської Державної установи виконання покарань №23

- На посади молодших інспекторів. Скажу, що зарплатня на даний час, – близько 4 тисяч. Тому запрошуєм, приходьте. Середня освіта, гарна фізична підготовка, щоб могли пройти комісію. І, відповідно, нормальна емоційна підготовка і вольовий стан.

Стрічка новин