Хліб на дровах. Після нової бані у Полтавському СІЗО замахнулися на пекарню
Окреме приміщення із пічкою хочуть збудувати у дворі на території установи. Зводити її вже починають. Причому, власними силами і за власні кошти. Держава, кажуть керівники 23 установи виконання покарань, гроші на це не даватиме. Звідки ж їх візьмуть – у матеріалі моїх колег.
Тут тільки поставили готуватись борщ на обід. На плиті вже киплять каструлі з іншими стравами. На кухні полтавського СІЗО зранку перевірка.
- А плити у вас на чому?
- На дровах.
- Чесно кажучи, перший раз додивився, скільки ходжу до вас.
- Дров'яні, з метою економії газу. І дієтичне тут готуєм, і другі страви на дровах.
Спостережна комісія Київського райвиконкому навідується у слідчий ізолятор двічі на рік. Традиційно заходять на харчоблок. На кухні вже готують їжу без газу, розповідають керівники установи. Переходять на тверде паливо. Далі планують перевести і котельню.
Хваляться у СІЗО нарешті тим, що цьогоріч оновили баню. Капітальний ремонт її почали рік тому. Зараз нею вже користуються.
Спостерігачі у СІЗО не тільки дивляться, а й пробують на смак.
- Кожного дня ви печете?
- Кожного дня випікаємо до 450 кілограмів хліба.
- Якість хліба нормальна.
Це пекарня. З 12 ночі тут випікають хліб, аби на ранок були свіжі буханці. Приміщення невелике і, як і обладнання в ньому, – старе. На подвір'ї поруч – цегла. Тут вже починають нові роботи. У планах – збудувати окреме приміщення та пічку. Власними силами беруться за нову пекарню.
Василь Коваленко, начальник Полтавської Державної установи виконання покарань №23
- Це і вимоги часу, і самі розумієте, з метою економії – переходимо на твердопаливні. Плануємо ми її збудувати до середини літа. Принаймні, ми так плануємо. Кошти – це ті, що ми заробляємо тут. З держави кошти на пекарню не будуть виділятись. Ми будем її будувати за свої кошти.
Їх отримують, ремонтуючи машини та обробляючи дерево.
Скарг традиційно за останні 5 років до спостережної комісії від утримуваних не надходило. Нині зауважили господарські проблеми.
Сергій Дудко, голова спостережної комісії Київського РВК
- Після зими почав протікати дах. Значить, треба звертатись до місцевої влади з тим, щоб допомогли з коштами у ремонті. Єдина сьогодні скарга, побажання, що прозвучало, – допомогти із комп'ютерною технікою. Вона у такому стані, що вийшов термін використання.
Майже 600 осіб зараз перебуває в установі. За півроку кількість людей збільшилася на 100. На одну особу держава виділяє по 600-700 гривень. Вони йдуть на опалення, освітлення, харчування. Влітку, відповідно, – менше.
Керівники установи говорять про те, що зараз мають потребу у кадрах.
Василь Коваленко, начальник Полтавської Державної установи виконання покарань №23
- На посади молодших інспекторів. Скажу, що зарплатня на даний час, – близько 4 тисяч. Тому запрошуєм, приходьте. Середня освіта, гарна фізична підготовка, щоб могли пройти комісію. І, відповідно, нормальна емоційна підготовка і вольовий стан.