Страждаєте від домашнього насильства – розкажіть про це

Таку головну пораду мають фахівці для жертв сімейних безчинств. Як допомогти тим, хто зіштовхнувся із проявами домашнього насильства, у Полтаві навчали працівників територіальних центрів, служб у справах дітей, управлінь соціального захисту населення.

Працівників соціальної сфери цього дня зібрали на тренінг. Навчають допомагати жертвам гендерно орієнтованого та домашнього насильства. Це негативне явище, кажуть фахівці, живе в українському суспільстві. 68% жінок страждають від різних проявів насильства: економічного, фізичного, сексуального, психологічного. Особливу увагу на тренінгу акцентують на допомозі жінкам з числа внутрішньо переміщених осіб.

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»

- Якщо ми говоримо про жінок ВПО, то тут ситуація ускладнюється ще й тим, що, приймаючи в громадах, коли вони мають проблеми з працевлаштуванням, з економічним забезпеченням, чоловіки починають вживати більш активно психоактивні речовини, такі, як алкоголь чи наркотики, що є індикатором та транквілізатором для цих моментів.

Експерт з питань гендерного насильства у родині Ольга Гришко каже: основна мета цього зібрання – налагодити механізм взаємодії між державними інституціями, неурядовими організаціями та правоохоронними органами.

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»

- До поліції за перший квартал, за даними ГУ НП, звернулося 3 тисячі осіб, а до власне соціальних суб'єктів, на жаль, менше 10. І це говорить про відсутність системи перенаправлення інформування громадян тими ж поліцейськими, який виїхав на виклик, про те, що ви можете звернутися до Центру соціальних служб, чи ви можете звернутися до неурядової організації і, відповідно, отримати допомогу психолога чи тимчасовий притулок, і власне – вийти із цієї ситуації.

У благодійній організації «Світло надії» також займаються допомогою жертвам насильства у сім'ї. Поки що таким постраждалим особам, які звертаються, надають тимчасовий притулок у Центрі адаптації. Проте вже цього року планують закінчити ремонт у жіночому кризовому центрі, де будуть створені умови для перебування жінок із дітьми.

Стрічка новин