Сьогодні, 2 серпня, офіційно починається виборчий процес – політичні партії активно проводять з'їзди та визначають своїх кандидатів у депутати, формують стратегії передвиборної боротьби

Крім того, від сьогодні почав діяти закон, який уточнює процедуру проведення позачергових виборів у Верховну Раду. Він передбачає – якщо проголосує менш ніж 50% українських виборців – ЦВК має провести повторні вибори, але не пізніше, ніж через 2 місяці після дня невдалого голосування.

Крім необхідної 50-відсоткової явки виборців для визнання результатів голосування дійсними, на цих виборах вводиться ще одна новація - заборона використовувати відкріпні талони. Новий закон також спрощує голосування вдома - тепер для цього не потрібні документи, які підтрерджують важкий стан здоров'я виборця.

У зв'язку в початком виборчої кампанії дуже багато буде розмов про те, чи багато українців прийдуть на виборчі дільниці, прогнозують політологи. І зазначають - явка на вибори як в цілому по Україні, так і в Полтавській області буде досить високою і достатньою для повноважності цих виборів. І не тому, що українці – політично активні, а тому, що участь у голосуванні вони сприймають як певний громадянський бонус, а сам виборчий процес – як своєрідне народне свято. Щодо надокучливості виробів політичний психолог Тетяна Устименко зазначає – українцям політика не стільки обридла, скільки вона взагалі вже переселилася в їхне повсякденне життя. Політичні питання обговорюють вдома, на дозвіллі, на основі політичних поглядів вибирають тих чи інших друзів.

Але є і серйозніший наслідок нинішньої політичної ситуації, зазначає Тетяна Устименко. Через затягнуте становище постійних виборів фахова розмова про стратегії розвитку держави відразу, з коліс, перетворюється в політичні технології.

Що стосується останніх соціологічних прогнозів, то згідно з результатами опитування, проведеного компанією «ФОМ-Україна», близько 80% українських виборців сьогодні готові йти голосувати, а трохи більше 13 - не збираються. При цьому за «Партію регіонів» готові віддати свій голос 30% виборців, 15% – за блок «Наша Україна – Народна самооборона», а за БЮТ – 14. Крім того, у порівнянні з травнем різко зменшилася кількість тих, хто збирався голосувати проти всіх – з 10 до 4,5%.

Стрічка новин