У Росії вважають відносини з США найгіршими з часу завершення "холодної війни"

У Росії вважають відносини з США найгіршими з часу завершення "холодної війни"

Російсько-американські відносини переживають найскладніший період з моменту завершення "холодної війни", наголосили в Москві напередодні візиту держсекретаря США Рекса Тіллерсона.

У Росії констатують значне погіршення відносин зі Сполученими Штатами Америки на тлі останніх подій у сирійському конфлікті. Про це йдеться в заяві прес-служби міністерства закордонних справ Російської Федерації, оприлюдненій у вівторок, 11 квітня, на сайті відомства. Там вважають, що "російсько-американські відносини переживають найскладніший період з кінця "холодної війни".

Провину на це російські дипломати покладають насамперед на попередню адміністрацію США на чолі з президентом Бараком Обамою. Їй закидають наміри "штучно обмежити зростання впливу Росії" на міжнародній арені та прагнення "санкціями підірвати" економічний розвиток РФ.

Нагадаємо, санкції щодо РФ були запроваджені США та Заходом у відповідь на анексію Росією українського півострова Крим та події на Донбасі.

Крім того, у МЗС Росії наголосили, що Москва вважає прийнятною співпрацю зі США "лише на рівноправній основі". Водночас у документі наголошується на відкритості російських дипломатів до "максимально відвертого діалогу з США в будь-яких питаннях двостороннього та міжнародного порядку денного".

Різкий тон перед важливим візитом

Заява пролунала напередодні візиту держсекретаря США Рекса Тіллерсона до Москвита за кілька днів після ракетного обстрілу військово-морськими силами США сирійської авіабази Шайрат.

У Вашингтоні вважають, що саме звідси сирійські військово-повітряні сили здійснили авіаудар по підконтрольних опозиції територіях в провінції Ідліб, після чого вивільнились бойові отруйні речовини. США та Захід закидають військам Башара Асада застосування хімічної зброї проти опозиції та мирного населення. Вони також стверджують, що на авіабазі Шайрат зберігаються бойові отруйні речовини. У Пентагоні також не виключали, що до газової атаки могла бути причетна й Росія.

У Росії вважають натомість ці звинувачення "бездоказовими" та закидають США агресію проти суверенної держави.

Стрічка новин