Сьогодні ветерани у погонах та учасники АТО влаштували подвійний мітинг

Всі разом вони вимагали особистої розмови з губернатором Валерієм Головком, аби озвучити йому свої вимоги.

Ветерани у погонах вкотре прийшли мітингувати під стіни Полтавської обласної державної адміністрації.

Олександр Баленко, заступник голови координаційної ради ветеранських організацій силових структур Полтавської області  

- Наші головні вимоги в першу чергу стосуються військовослужбовців. Це поняття об’єднує всіх силовиків-пенсіонерів. Це – виконання закону про перерахунок пенсій для військовослужбовців. Інші вимоги – це негайний перерахунок пенсій і відповідні накази силових міністрів, щоб цей перерахунок пройшов якнайкраще і в стислі терміни.

Не встигли військові пенсіонери розпочати мітинг, як до них приєдналася колона учасників АТО, які також прийшли зі своїми вимогами. 

Віталій Турпітько, голова координаційної ради ГО і учасників АТО 

- Ми прийшли вимагати відставку поліції, відставку керівництва СБУ, відставку Мамая і міської ради вцілому. Це основні наші вимоги.

Такі вимоги пов'язані з нещодавними подіями, під час яких поранили двох учасників АТО. Віталій Турпітько каже: під час цього мітингу заборонили використовувати будь-яку партійну символіку, тільки прапори бойових частин. Мітингувальники у формі заздалегідь підготували резолюцію, яку планували передати особисто в руки губернатору Валерію Головку. Протестувальники не стали довго чекати, тому вирішили самостійно піднятися і вручити лист з вимогами. Як виявилося, губернатор – на плановому огляді доріг, а його заступник Андрій Пісоцький – у відпустці. Мітингувальники перейшли у зелену залу держадміністрації, де поспілкувалися з Олегом Бехом. Знову говорили про осіб, які нанесли тілесні ушкодження Олександру Кобі. 

Олег Бех, начальник ГУ НП в Полтавській області

- Ми сподіваємося поставити крапку, і оці дві особи, які нанесли фактично тілесні ушкодження ножами, будуть притягнуті до відповідальності. Ми зробимо все необхідне для того, щоб до суду справа надійшла максимально в короткий термін, щодо арештованого, який в СІЗО, а щодо оголошеного в розшук, його розшукуватимуть всі працівники поліції  в країні.

Говорили і про нещодавно зруйновані меморіальні дошки героям АТО. За словами Олега Беха, близько року працівники поліції охороняли кожну дошку. Проте на момент, коли цього разу зруйнували меморіали, охорони біля них не було. 

Олег Бех, начальник ГУ НП в Полтавській області

- Коли в п’ятницю з різних міст країни почала з’їжджатись велика кількість людей, ми забезпечували охорону громадського порядку для того, щоб не було різних сутичок. Тому ряд наших працівників було знято з охорони меморіальних дошок, що і використали злочинці.

Поліція міста провела низку слідчих дій, проте особи, які зруйнували меморіальні дошки, наразі не встановлені. Під кінець згадали і про військових пенсіонерів. 

Денис Захарченко, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області

- В секторі, який обіймається проблемами пенсіонерів, збільшено з 3 до 10 чоловік, це те, що ми встигли в місячний термін. Ми маємо обробити списки, і направити їх своєчасно до Пенсійного фонду. Ця робота проводиться протягом останнього тижня.

Стрічка новин