В центрі науково-технічної творчості уже почали відзначати День космонавтики

Там провели колоквіум для вихованців, які цікавляться Космосом та астрономією. Учасники показали моделі ракето-космічної техніки, астрономічні прилади, зроблені із підручних матеріалів.

Колоквіум для школярів, які цікавляться Космосом, на обласній станції юних техніків – щороку. Зазвичай він проходить у кілька етапів.

Володимир Дуброва, директор Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді

- Перша частина – це те, що вони представляють у вигляді практичних своїх поробок, а друга – теоретичного заліку. Діти приїжджають з усієї області, це не тільки представники станції юних техніків.

Іван Богомаз приїхав із Гребінки, уже 3 роки хлопець займається ракетобудуванням. На колоквіум привіз власноруч зроблений макет радянського супутника «Союз». 

Іван Богомаз, учасник колоквіуму

- Знаходив інформацію на Вікіпедії, змайстрував із підручних засобів.

Ігор Гудзь із Полтави – вихованець наукового товариства «Персей», що при центрі юних техніків. Хлопець переміг у багатьох конкурсах технічної творчості, на колоквіумі представляє модель пристрою для дослідження атмосфери на супутнику Титан планети Сатурна.

Ігор Гудзь, учасник колоквіуму

- Це зонд імені Гюгінца. Титан, за дослідженнями вчених, – це супутник, умови на поверхні якого максимально наближені до умов Землі. Отже, якщо на Землі станеться або перенаселення, або якась ще трагедія, то люди зможуть переселитися на Титан.

Хлопець демонструє, як на Титані звучить повітря. Каже: оригінальний звук знайшов в інтернеті.

Із космічною обсерваторією для дослідження дального Космосу виступає  Юрій Коваленко.

Юрій Коваленко, учасник колоквіуму

- Вона здатна ловити сигнали інфрачервоного, ультрафіолетового і рентгенівських спектрів. Більшість хвиль поглинається атмосферою Землі, і вони не доходять до неї.

Щоб виготовити модель, Юра узяв картонний тубус, основу від вентилятора, за зразок використав телескоп імені Хабла. Хлопець – також вихованець наукового товариства «Персей». Нині воно діє при станції юних техніків, започатковане у 70- роках при Полтавському палаці піонерів. Зараз співпрацює із вченими обсерваторії. Сюди приходять учні, починаючи від 5 класу, проте, і після випуску не втрачають зв’язків. 

Анатолій Драчинський, керівник наукового товариства «Персей»

- Ті учні, які закінчили школу, вони обов'язково до нас приїжджають під час канікул з університетів, ми скануємо їхні залікові книжки, ми контролюємо процес навчання в університеті і в магістратурі, і до захисту дисертації.

Один із вихованців «Персею» після закінчення Харківського «політеху» проходить аспірантуру в Китаї. Щодо колоквіуму, його провели у кількох підрозділах – ракетно-космічна техніка, астрономія та історія космонавтики. 

Стрічка новин