Новому Кримінальному процесуальному кодексу України – 5 років

Обговоренням переваг і недоліків Кримінального процесуального кодексу України у Полтаві відзначали його 5-річчя. На засіданні «круглого столу» в юридичному інституті мова йшла про актуальні питання здійснення негласних слідчих (розшукових) дій та використання їхніх результатів у доказуванні.

13 квітня 2012 року в Україні з'явився новий Кримінальний процесуальний кодекс. Наскільки якісно змінилася робота слідчих, прокурорів та суддів відповідно до нього, у вівторок обговорювали на засіданні «круглого столу». Це зібрання об'єднало теоретиків та практиків права.

Іван Тітко, т.в.о. зав. кафедрою кримінального та адміністративного права і процесу

- Ми спробували зібрати представників практично всіх регіонів України. У нас є Центр, це – Полтава, у нас є наші шановні гості зі Сходу – Харків, у нас представлений Південний регіон – Одеса, і у нас на зв'язку – Західний регіон – Львів.

Розмова – у форматі «фахівець-фахівцю». Особлива увага присвячується актуальним питанням здійснення негласних слідчих (розшукових) дій.

Наталія Гуторова, директор Поолтавського юридичного інституту

- Здійснення цих слідчих (розшукових) дій – це необхідна умова ефективної діяльності правоохоронних органів, необхідна умова розкриття злочинів, а, відповідно, і необхідна умова підтримання на належному рівні правопорядку в державі і захисту, знову ж таки, прав і свобод інших людей, які або стали потерпілими від злочинів, або потенційно можуть стати потерпілими від злочинів.

Про те, з чим зіштовхуються щодня у своїй роботі, розповідають судді. Кажуть: є і проблемні питання. Якщо підготовка клопотання про проведення негласних слідчих дій не визначена у строках, то прокурорам іноді бракує часу, аби розглянути усі з них.

Валентин Томилко, секретар судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Полт.обл.

- Нам просто закон вказує – 6 годин для розгляду. Зрозумійте правильно, якщо на одного суддю, слідчого суддю Апеляційного суду припадає по 10-15 справ на день, це мінімум, розумієте, скільки ми можемо часу приділити тому, щоб розглянути об'єктивно, і обгрунтовано винести рішення по цьому клопотанню.

Окремі проблемні питання, зумовлені специфікою негласних слідчих (розшукових) дій, виникають при наданні правової допомоги захисником – копіювання матеріалів, провокація злочину, розсекречення матеріалів.

Стрічка новин