Сергій Жадан презентував у Полтаві нову збірку «Тамплієри»

Зала Краєзнавчого музею ледь вмістила усіх бажаючих послухати письменника. Окрім того, що читав свою поезію, Сергій Жадан відповів на всі, навіть найнесподіваніші запитання полтавців.

Сергій Жадан, письменник

Три роки тому формувались полки

Літо лише народжувалось і жило 

І плесо форсованої вами ріки

Спалахувало на сонці, як пташине крило...

«39 віршів про війну, яку ніхто не оголошував, про біль, із яким ніхто не може впоратися, про любов, від якої ніхто не може відмовитися, та надію, на якій усе тримається» – це слова самого Сергія Жадана про свою збірку «Тамплієри». У Краєзнавчому музеї Полтави він презентував її полтавському читачу. Книга вийшла у Чернівецьому видавництві, ілюстрації робив одеський художник Олександр Ройтбурд. Сергій Жадан читав свої твори та відповів на запитання присутніх. Щоб народ не соромився, він пропонує писати і передавати записки. 

- Як, на Вашу думку, Донбас повернеться в Україну? Чи зможемо ми повернутися в свої будинки? 

- Я не знаю, як це станеться, чесно кажучи. Це питання до політиків, процес повернення окупованих територій. Чесно кажучи, у мене жодного дня не було сумнівів, що наші окуповані території до нас повернуться.

На питання про ситуацію у Полтаві письменник відповів.

Сергій Жадан, письменник

- Зараз багато хто дивиться на події в Полтаві, я думаю, у вас дійсно багато союзників і тих, хто вас підтримує по цілій країні.

Були питання і філософського змісту...

- Для чого потрібно жити, і що найголовніше?

- Хороші питання... Ви знаєте, я власне живу для того, щоб зрозуміти, для чого потрібно жити. 

Зустріч Сергія Жадана із полтавською аудиторією організувало незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus». Воно існує у Полтаві вже близько 5 років, і на зустрічі презентує ідею провести у Полтаві міжнародний літературний фестиваль. 

Олександр Ткаченко, представник незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus»

- Це поки що ідея того, аби у 2018 році зібрати в Полтаві провідних поетів та письменників з України, Швеції, Фінляндії, Данії, Норвегії і Німеччини.

Квитки на зустріч із письменником коштували до 70 гривень, декому із присутніх пощастило їх виграти у соцмережах.

Олександра Саражин, прийшла на зустріч

- Вперше виграла квиток... Вважаю, що Жадан - це один із найкращих письменників України, один із найпотужніших і по книгах, і по стилістиці, він такий, скажімо, не регіональний, він всеукраїнський письменник. 

Сергія Жадана називають одним із 5 українських претендентів на Нобелівську премію з літератури. За його твором «Ворошиловград»  знімають фільм. Він розповів, що нещодавно закінчив роботу над  романом про війну. Уже восени обіцяє знову приїхати із презентацією.

Стрічка новин