Головою суспільного мовлення обрали Зураба Аласанію

Головою суспільного мовлення обрали Зураба Аласанію

Наглядова рада національної суспільної телерадіокомпанії за результатами відкритого конкурсу обрала головою правління суспільного мовлення Зураба Аласанію.

У першому турі голосування колишній керівник Національної телекомпанії Зураб Аласанія та керівник Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення Олег Наливайко отримали порівну по вісім голосів наглядової ради.

У другомі турі пан Аласанія набрав десять голосів, а пан Наливайко - сім голосів.

Найближчими днями голова наглядової ради Тетяна Лєбєдєва підпише контракт із Зурабом Аласанією.

Зураб Аласанія Зураб Аласанія

Загальний склад наглядової ради складає 17 членів.

Пан Аласанія вже займався реформуванням державного телемовника на посаді ще керівника Національної телерадіокомпанії з весни 2014 року, але наприкінці 2016 року подав у відставку.

Національну суспільну телерадіокомпанію створили на основі колишнього першого національного телеканалу та обласних державних мовників.

Перед фінальним голосуванням усі восьмеро претендентів на посаду представили своє бачення реформування та функціонування суспільного мовлення.

Обрання керівника має стати одним з останніх кроків із запуску незалежного суспільного мовлення в Україні. Його фактичну появу прогнозують до кінця цього року.

Керівник суспільної телерадіокомпанії має працювати чотири роки.

Перед обранням низка активістів та журналістів остерігалась, що засідання можуть зірвати з політичних мотивів, проте ці застереження не виправдались.

Створення національного суспільного мовлення запланували одразу після Євромайдану навесні 2014 року.

Закон про суспільне телебачення і радіомовлення ухвалили 17 квітня 2014 року, а вже у травні його підписав президент.

7 листопада 2014 року уряд формально створив публічне державне акціонерне підприємство "Національну суспільну телерадіокомпанію України".

У грудні 2016 року уряд також затвердив статут роботи суспільного мовлення.

У процесі створення суспільного мовлення спочатку обрали 17 членів наглядової ради національної суспільної телерадіокомпанії, яка у свою чергу обрала керівника правління НСТУ.

У майбутньому наглядова рада, за поданням голови правління НСТУ, призначить йому членів правління.

Фактично, правління НСТУ керує поточними справами компанії, а наглядова рада контролює його роботу і визначає стратегію та тактику розвитку. Втручатись у поточну діяльність наглядова рада не може.

Стрічка новин