Злочинець-невидимка: хто бив дошки атовцям – не бачили навіть люди, які були поруч
У Полтаві знову побили меморіальні дошки – атовцям Миколі Чепізі та Сергію Лимарю, і громадському діячу Симону Петлюрі. Подія сталася в ніч проти вихідних, винуватців не знайдено. Із людьми, які в той час були зовсім поруч, але кажуть, що нічого не бачили, спілкувалася Олена Ляшенко.
Алмазна, 9 – на цьому будинку розбили меморіальну дошку офіцеру ЗСУ Сергію Лимарю. Він загинув за українську неподільність у серпні 2014. Можливих свідків шукаємо у квартирі, вікна якої до таблички найближче. Жінка каже: в ніч проти суботи почула чотири сильних удари.
Ганна Павлікова, чула, як били меморіальну дошку
- Я тоді на годинник глянула – пів четвертого. Я давай у вікно в спальні дивиться – нема ніде нікого.
У цьому будинку живуть мама та бабуся героя. Меморіальну дошку встановили самі мешканці будинку, розповідає голова кооперативу Тетяна Лифарь.
Тетяна Лифарь, голова кооперативу будинку по вул.Алмазній, 9
- Як загинув Сергій, ми переговорили із мамою, чи не проти вона буде... Бо на державу надіятися... Щоб ми на будинку встановили меморіальну дошку – увічнити його пам'ять.
Із жінкою ми зустрілися біля аграрної академії, тієї ж ночі тут розбили дошку Симону Петлюрі.
А це вже 21 полтавська школа – тієї ж ночі із п’ятниці на суботу тут розгатили меморіальну дошку Миколі Чепізі. Той самий почерк – удар у обличчя, під ранок і злодій – невидимка. Працівниця, яка тоді чергувала, дивним чином нікого не бачила.
- По тій стороні цілу ніч гавкала собака, і там бігали люди, але я їх не бачила. Наступну ніч була повна тиша...
У школі є тривожна кнопка, на фасаді – камера спостереження, проте зловмисника не впіймали. Три розбитих дошки за ніч – хто міг вчинити акт вандалізму, та головне – чому – полтавці тільки здогадуються.
Зінаїда, живе поблизу вул. Алмазної, 9
- Мені здається, що це все почалося, коли почали руйнувати пам'ятники. Це ж наша історія. Ніхто ж у Франції Наполеона не руйнує пам'ятники. Не можна. Це повернулося ось таким чином...
У поліції злочини пов’язують із ситуацією, що розгорілася навколо газетної арки. Мовляв, до Полтави приїхали люди із сусідніх областей.
Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській області
- Поряд із патріотами і людьми, які приїхали з добрими намірами, звичайно, це можуть використовувати для розкачування ситуації і інші особи, які можуть замаскуватися під патріотів, скажімо так, і здійснювати якісь провокації.
За словами Юрія Сулаєва, наруга над меморіальними дошками – замовний злочин.
Поліція шукає і виконавців, і тих, хто за ними стоїть.
Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській області
- Це була провокативна цілеспрямована акція осіб, які хотіли дестабілізувати ситуацію в Центральній частині України.