Нацкомісія скасувала абонплату за газ для українців

Нацкомісія скасувала абонплату за газ для українців

Рішення щодо запровадження абонплати за природній газ НКРЕКП має намір доопрацювати, щоб воно не призвело до підвищення плати за газ для населення.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), скасувала своє рішення про запровадження абонплати за розподіл газу для його доопрацювання. Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні в Києві у понеділок, 10 квітня.

"Скасувати (рішення НКРЕКП про запровадження абонентської плати за розподіл газу. - Ред.), провести додаткові консультації, забезпечити, щоб для жодного українця не було підвищення згідно з цим рішенням", - наголосив голова комісії Дмитро Вовк, передає "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, рішення про запровадження абонплати за розподіл газу НКРЕКП ухвалила 28 березня. Нова система передбачала відділення тарифів на транспортування і розподіл від ціни газу як товару.

За рішенням комісії, кожен споживач мав щомісячно сплачувати за розподіл газу фіксовану суму, що залежить від максимальної пропускної здатності його лічильника, незалежно від фактичних обсягів споживання. Водночас ціна закуповуваного абонентом газу вже не міститиме вартості транспортування і розподілу.

Пізніше президент України Петро Порошенко та прем'єр-міністр Володимир Гройсман розкритикували це рішення та заявили про необхідність його перегляду.

Стрічка новин