Мільйони для полтавських музикантів

500 талановитих дітей третьої музичної школи відзвітували про свої творчі здобутки. Десятки занять, академконцерти, заліки, призові місця на конкурсах – таким був цей рік. Нагородою стала увага як від найрідніших, так і від місцевої влади. На потреби закладу з бюджету міста віділено мільйон гривень.

Музичне розмаїття на будь-який смак: хор, академічний вокал, скрипка чи гітара. 3 музична школа демонструє потенціал своїх вихованців.

В школі навчається понад 500 учнів. Для одних - це хоббі, для інших - сенс життя. Зоряна – з останніх. Дівчина вже 8 років грає на акордеоні. Підтверджує статус працелюбного музиканта на конкурсах.

Зоряна Коломієць, вихованка музичної школи №3

- Часто їжджу на різні конкурси. Бувають і всеукраїнські, і міжнародні. Здобуваю там гран-прі та перші місця.

В школі – 6 відділів, 15 художніх колективів. Андрій зробив ставку на фортепіано. З інструментом хлопець не розлучний вже сьомий рік - останній в музичній школі. Далі має наміри продовжувати будувати кар'єру музиканта.

Андрій Романов, вихованець музичної школи №3

- Потрібно навчатися 8 років. Для мене 7 - останній, бо здав 2-річну програму. Після закінчення музичної школи буду вступати до музичного училища. Надихають мене ті люди, що створюють музику. Це композитори.

Музичні заняття, заліки та академконцерти - з цього складається життя музиканта-початківця. «Але учбова програма стоїть на другому місці, головуючою є творчість», – запевняє керівництво музичної школи.

Олег Чечотка, директор дитячої музичної школи №3

- Музика - це такий вид мистецтва, який не є для внутрішнього використання. Дитині необхідна творча реалізація. Тому сьогодні на концерті будуть і великі колективи, і окремі виконавці, малі форми та ансамблі.

За мить діти продемонструють свої творчі успіхи. В перших рядах вболівають батьки.

Олена Олексенко, мати виступаючої

- Хвилювання...переживаємо за неї, хоч і не перший раз виступає. Грає не перший рік, займає призові місця. Додому приходе і тренується. Іноді їй заважає сестра. Але все ж ми слухаємо і підримуємо її.

Підримує обдарованих дітей і очільник міста. Бо і сам має музичний досвід.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- По вулиці Алмазній, 18 я народився і виріс. І в далекому 1977, коли я навчався в 3 класі, ходив в цю школу і займався на гітарі.

Окрім спогадів, міська влада приготувала подарунок.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Перша музична школа отримала 2,5 млн. грн., друга школа отримала 1,5 млн. грн., третя школа - 1 млн.грн. Така пропорція тому, що в минулому році ми витрачали більше коштів на школу №3, на ремонт та музичні інструменти.

Зазначимо, Полтава займає лідируючі позиції за кількістю обдарованих дітей. 5 тисяч юних мешканців міста займаються музикою, вокалом та образотворчим мистецтвом.

Стрічка новин