На боротьбу із корупцією – разом

Органи прокуратури та громадськість об'єднують зусилля задля виявлення таких фактів у владних кабінетах. В Україні наразі проти політичної корупції виступає рух «Під контролем». Його представники днями побували у Полтаві та розповіли про результати своєї роботи у нашій області.

Протидіяти корупції ефективно. У цьому органам прокуратури допомагають громадські організації.

Олександр Савенко, заступник прокурора Полтавської області

- При наявності усічених функцій ми повною мірою не можемо збирати, як раніше збирали інформацію, іноді надають настільки унікальну, вже підготовлену, структуровану інформацію, що досить нею якісно і приємно займатися.

Системною роботою у цьому напрямку з середини 2016 року в Україні займається громадський рух проти політичної корупції «Під контролем».

Гліб Канєвський, координатор Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем»

- Це була така ініціатива групи експертів, групи представників громадських організацій, адвокати, юристи, журналісти, які бачать ту несправедливість, яка діється на місцевому рівні, коли фактично комунальні підприємства, земля, комунальне майно, бюджетні гроші просто розподіляються зазвичай між фірмами, наближеними до команди мерів і депутатів, і це, в принципі, діється в будь-якому місті.

Своєю діяльністю Всеукраїнський рух охопив і Полтавщину. По нашій області фахівці вже звітують про перші результати цієї роботи.

Юрій Ромашко, заступник виконавчого директора Інституту аналітики та адвокації

- З самого початку діяльності руху було виявлено понад 10 випадків, які, на наш погляд, ймовірно, містили корупційні ризики, і всі ці випадки ми передавали до органів прокуратури, а також до інших органів для встановлення ознак, для належного реагування. І ключове те, що дійсно була дієвість, були певні результати.

Зі свого боку органи прокуратури торік до суду направили 33 обвинувальних акти за фактами корупційних правопорушень. Поточного року ця діяльність також активізована. За перший квартал таких проваджень передано до суду 15 стосовно 16 осіб. 

Наталія Лець, заступник начальника Управління Прокуратури Полтавської області

- Переважно вони стосувалися фактів надання неправомірної вигоди посадовим особам, а також отримання такими посадовими особами неправомірної вигоди, привласнення бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем при здійсненні будівельних робіт, а також за фактами зловживання впливу.

Що ж до взаємодії органів прокуратури та громадських активістів, про подальші результати своєї роботи вони обіцяють інформувати додатково

Стрічка новин