У Полтаві збудують греко-католицький храм

Цієї п'ятниці вже освятили наріжний камінь до майбутньої церкви. Планують її звести у мікрорайоні Половки, по вулиці Світанковій. Особисто на урочисту подію приїхав глава Української греко-католицької церкви та розповів, у якому стилі буде храм.

Неподалік від мосту, що сполучає мікрорайон Сади-1 та Половки, земельній ділянці присвоїли адресу і номер. Це вулиця Світанкова, 7б. Бо саме тут має з'явитись греко-католицький храм.

На свято Благовіщення освячують хрест на місці будівництва і виготовлений наріжний камінь. Благословляє початок справи особисто глава Української греко-католицької церкви.

Греко-католицька церква у місті буде друга, розповідають віряни. 

Надія Володимирівна 

- Буде обов'язково, раз люди хочуть. Значить, і Бог допоможе, благословить.

Процес будівництва вже почався, запевняє глава церкви. 

Святослав, глава Української греко-католицької церкви

- Вже є виготовлений проект, всі необхідні дозвільні документи. І, сподіваюся, що з Божою допомогою і за підтримки наших доброчинців, цей храм буде будуватись. І ми сподіваємось, чим найшвидше буде збудований. Ми ніколи не будуємо храми, маючи уже всі кошти в кишені. Зазвичай, ми починаємо з молитви, і просимо у Господа-бога допомоги.

У процесі безпосереднього зведення організовують і збір коштів, і самі віряни допомагають своєю працею. Майбутній храм матиме назву «Всіх Святих українського народу». 

Святослав, глава Української греко-католицької церкви

- Це має бути храм у стилі козацького Барокко. Я думаю, що таких храмів є багато на Лівобережній Україні. Ми дуже хотіли, щоб цей храм відповідав стилю сакрального будівництва самого міста Полтави. Тому, очевидно, він буде трошки сучасний, модерний. І це козацьке барокко буде інтерпретоване у сучасних матеріалах.

У той же час, запевняє глава, це буде традиційний храм Української греко-католицької церкви.

Стрічка новин