У Полтаві введений мораторій на встановлення МАФів

Про це сьогодні заявив мер міста Олександр Мамай. Схоже, що таке рішення покладе край невдоволенню полтавців, які виступають проти забудов малими архітектурними формами й арки в центрі зокрема. Нагадаємо, 5 квітня між громадськими активістами і приватною охоронною фірмою «Скорпіон-2016» відбулося протистояння, в результаті якого близько 10 чоловік постраждали, двох госпіталізували з тяжкими пораненнями. Нині мер повідомив: зважаючи на такі наслідки забудови, ФОП Степаненко офіційно призупинив розміщення тимчасових споруд по вул. Соборності, 27.

Під стінами Полтавської міської ради в п'ятницю – знову мешканці будинку по вул. Соборності, 27, де ФОП Степаненко намагався забудувати арку. 5 квітня саме це спричинило протистояння між активістами та представниками Кременчуцької охоронної фірми «Скорпіон». 

Тетяна Вишар, мешканка будинку по вул.Соборності, 27

- Ми дуже вражені і дуже стурбовані тим, що у нашому місті пролилася кров. І сподіваємося, що міська рада відреагує на це, і більше у нас кров проливатися не буде.

5 квітня у сутичці тяжкі поранення отримав учасник АТО Олександр Коба. Поки люди мітингували під стінами міськради, представники молодіжної організації «Сокіл» збирали кошти на його лікування.

Георгій Сьомін, представник молодіжної організації «Сокіл»

- Наш побратим в скрутному становищі, Олександр Коба – доброволець, герой АТО. Ми вирішили паралельно з Батальйоном Небайдужих на різних масових заходах збирати допомогу для Сашка у зв’язку з тим, що він переніс близько 3 операцій, зараз у нього стан стабільний, він уже в свідомості, але кошти йому ще потрібні.

Юрій Сулаєв говорить: поліція вже встановила, хто поранив Олександра Кобу. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікацій ГУ НП в Полтавській області 

- Уже сьогодні особа, яка обгрунтовно підозрюється в нанесенні тілесних ушкоджень Олександру Кобі, поліцією затримана. З ним зараз проводяться слідчі дії. Він уже має статус підозрюваної особи. Це мешканець Полтавської області.

Учасники зібрання вимагали скликати позачергову сесію. Їх підтримали деякі депутати міської ради, утім, для зібрання сесії на вистачило одного голосу. Тим часом в інтернеті з'явилося звернення міського голови Олександра Мамая, в якому він підтверджує: ситуація в Полтаві - дійсно напружена. Виходити до людей, говорить, зараз - не найкращий вихід, тому вирішували її «між собою». У четвер ввечері відбулася зустріч мера з ФОП Степаненко. Забудовувати арку, каже мер, останній не буде. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова 

- Хочу висловити особисто йому подяку, Степаненку, чому, тому що він дійсно відгукнувся зразу на наше прохання. Зрозумів, мабуть, що дійсно ситуація в місті дуже напружена. І сьогодні, маючи, підкреслюю, маючи всі без виключення документи на будівництво малої архітектурної споруди, він пішов нам назустріч.

Олександр Мамай говорить: він ще наприкінці березня цього року зареєстрував проект рішення Полтавської міськради на запровадження мораторію на МАФи у Полтаві. Рішення приймуть депутати на найближчій сесії. 

У п'ятницю прес-конференція з приводу подій забудови арки пройшла і в інформ-агентстві «Новини Полтавщини».  

Євгеній Холод, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Є Ірина Вікторівна Степаненко, депутат обласної ради від блоку Петра Порошенка. І всі знають, що ніякий не брат, а вона є тою власницею оцих всіх МАФів. Вона у той же час є головою атестаційної комісії.

Євгеній Холод говорить: звернувся до начальника поліції Олега Беха з проханням звільнити Ірину Степаненко з посади голови атестаційної комісії.

Стрічка новин