З центру – на схід: від Полтави – до Дніпра

Журналісти та науковці почали працювати над створенням туристичного маршруту. В центрі уваги – постать Вернадського. Маршрут хочуть прокласти через місця, де жив вчений, працював та досліджував природу. В Полтаві таких тематичних станцій, пов'язаних з Вернадським, вистачає, в Дніпрі – бракує. Та робота вже розпочалась.

Туристична журналістика: від Дніпра до Полтави. Тут зібрались представники ЗМІ, науковці та музейники. Місія – надважлива: створити міжрегіональний туристичний маршрут.

Лариса Оніщук, заступник начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА

- Ми об’єднуємо наших журналістів під гаслом «Популяризація видатних особистостей, які творили славу українській науці. Маршрут буде цікавим як науковцям, так і молоді.

Зустріч відбувається у рамках Міжрегіонального фестивалю, присвяченого вченому-природознавцю Вернадському. За один день гості планують оглянути полтавські широти і провести «круглий стіл». Потім – розробити план заходів на рік. Кінцева мета – добитися оголошення 2018 роком Вернадського.

Олексій Ковальчук, журналіст, представник Дніпровської делегації 

- 18-рік – це 100-річчя Академії наук України. Вернадський був першим Президентом, він її створював, був початківцем.

Тут кажуть: «Полтавщина – туристична скарбниця». Зокрема, Вернадський почав свою наукову діяльність саме тут. Він досліджував ґрунти. Понад 5 тисяч експедиційних знахідок подарував Полтавському музею. 

Людмила Чеботарьова, працівник Краєзнавчого музею 

- Фотовідбиток вченого. Тоді він був студентом, і входив до складу експедиції Докучаєва. Тоді він досліджував ґрунти Кременчуцького повіту.

Журналісти і науковці планують створити цикл публікацій, зняти фільм та організувати прес-тур.

Ірина Черниш, завідуюча кафедрою туризму ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- Цей захід цікавий з тієї точки зору, як журналісти будуть пропагувати і просувати туристичний продукт на ринку Полтавщини та України.

Наразі ведуться перемовини ще з однією областю – Харківською. Збільшення масштабів туристичного маршруту – в пріоритеті.

Стрічка новин