Мирна акція, яка переросла у криваве місиво

Учора у Полтаві активісти, молодики в масках та об’єднання власників цього будинку зібралися для того, щоб в черговий раз висловити свій протест з приводу будівництва в арці, де раніше буд «Газетний ряд». Сьогодні з цього приводу поліція міста провела брифінг, на якому повідомила про 5 відкритих кримінальних справ та про те, що ідентифіковано 9 охоронців з приватної фірми. Наразі жодного з них поліція не затримала.

Аліна Красільнікова, журналіст 

- У Полтаві досі триває протистояння активістів із забудовниками МАФів. Так і зараз за моєю спиною потроху збираються активісти, які прийшли сюди для того, щоб в черговий раз висловити свій протест з приводу незаконних будівель у центрі міста.

На вулиці вишикувалися з плакатами мешканці будинку, що по вулиці Соборності, 27. Люди вимагають припинити будівництво, і їм звільнили прохід у двір через цю арку. 

Тетяна Вишар, мешканка будинку 

- Ми сьогодні хочемо привернути увагу полтавців до нашої проблеми. Можливо, в інших будинках також є такі проблеми. Хочемо привернути увагу всієї громадськості, і в тому числі – нашої влади.

Перед громадою виступив голова ОСББ будинку Андрій Дємідов.

Андрій Дємідов, голова ОСББ по вул.Соборності, 27  

- У нас тут повний Гітлер капут, залізний капут. У нас ФОП Степаненко окупувала нашу арку. І ось отут, дивіться, бійниці з’явились. Вони відстрілюватися від мешканців збираються? Чи я не розумію. Це арка, яка має протипожежний вихід. Значення її за ДБН.

З громадськістю почав говорити начальник приватної охоронної фірми, який запевнив, що всереді металевої споруди знаходяться будівельники, які проводять там будівельні роботи. Після чого один з молодиків у масках штовхнув його, і активісти почали гатити в металеву огорожу ломами і кувалдами. У цей момент з «бункеру» почали випускати слізогінний газ. У дію пішла болгарка. Між натовпом почали просуватися невідомі чоловіки у формі і шоломах, які відтіснили протестувальників. Почалася бійка. На відео видно, як двоє невідомих поранили учасника АТО Олександра Кобу. 

Громадські активісти почали відтісняти людей у формі без розпізнавальних знаків у бік підземного переходу «Злато місто». Їм услід летять різні предмети, серед яких – стільці, палиці і каміння. 

На місті конфлікту працює загін поліції. Тим часом карети швидкої допомоги один за одною вивозять постраждалих під час сутички. Активісти не припиняють штурмувати арку, яка заварена металевою конструкцією. У рядах поліції ми помітили одного з приватної охорони, який також був присутній 3 квітня, коли ці ж охоронці оточили арку. Через деякий час ми перейшли у двір з внутрішньої частини будинку, де у два ряди вишикувалися працівники поліції. Серед них знову опинився той же чоловік з приватної охорони. 

- Що ця людина робить в рядах поліції. Це ж тітушка, яка охороняє. Це не працівник поліції, що це за людина. Ось оцей, що він тут робе?

У результаті чоловіка затримали працівники поліції. Далі поліціянти сформували певний коридор, ним вивели трьох чоловіків, які весь цей час знаходилися у так званому "бункері", і вивезли автозаком з місця конфлікту. У результаті активістам таки вдалося проломити металеву конструкцію, якою була заварена арка. 

Сьогодні у Полтаві відбувся брифінг керівництва обласної поліції з приводу конфліктної ситуації, яка виникла вчора в місті. Стало відомо, що через учорашні події відкрито 5 кримінальних проваджень: за хуліганські дії, тяжкі тілесні пошкодження, тілесні ушкодження середньої тяжкості, тілесні ушкодження працівника поліції та щодо пошкодження майна. Учора поліція затримала 12 осіб.  

Олег Бех, начальник ГУ НП в Полтавській області

- Частина сказаних осіб – це охоронці, яких було ідентифіковано, допитано. Було отримано відповідні докази, крім того, вилучене відповідне майно, яке у них знаходилось.

Олег Бех повідомив, що також були затримані й деякі активісти, які надали певні свідчення та пояснення своїх дій. Всіх затриманих після допиту відпустили, як активістів, так і представників приватної охорони. За медичною допомогою у Полтаві звернулося 6 осіб, серед яких 1 поліцейський, у двох осіб – проникаючі поранення. На брифінгу ми запитали у керівництва обласної поліції про приватного охоронця, який чомусь опинився в рядах поліції.

Руслан Бірюков, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області

- Ми його встановили вже. На даний момент він знаходиться в поліції. Ми з ним займаємося, проводимо з ним слідчий захід, допитуємо. Він не є поліцейським. Він є людиною, яка викликає інтерес органів поліції до своєї особистості і з приводу своїх дій, які відбувалися саме вчора.

Наразі ще тривають слідчі дії.

Стрічка новин