Як залучити потенційного інвестора на Полтавщині

Про це сьогодні говорили в облдержадміністрації. Засідання колегії присвятили механізму поліпшення інвестиційного клімату в області. Які галузі у цьому контексті є пріоритетними у нашому регіоні, та що потрібно для того, аби в них вкладалися кошти, дивіться у наступному сюжеті.

У зеленій залі обласної адміністрації зустрічаються фахівці з містобудування та архітектури і економісти. Обговорюють механізми залучення потенційних інвесторів.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Дуже важливе питання. Впевнений, що наповнення бюджету залежить від клімату в області і, безумовно, тих земельних питань, від тих питань дозвільної системи, які курують у Департаменті економіки, тому спільно і проводимо.

Спільно із канадськими партнерами із проекту ПРОМІС фахівці Департаменту розробили рекомендації щодо супроводження інвестора та роботи з ним.

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Найголовнішим плацдармом для залучення інвесторів є гарна презентація, є гарна база даних, ефективна, якісна щодо вільних земельних ділянок, і ми як Департамент економічного розвитку саме займаємося тим, щоб підготувати якісну базу даних для потенційних інвесторів.

Для представлення інвестиційних можливостей області на Полтавщині створюють спеціальний портал. Останній міститиме інформацію про основні переваги регіону, його економіку, досвід міжнародної співпраці, галузі з найвищим потенціалом. 

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- У нас є в Полтавській області величезний туристичний потенціал, у нас в Полтавській області є величезна наукова база. Ми повинні посилювати туристично-рекреаційну зону, ми повинні посилювати ІТ-технології, наукові інновації, відкриття, тому що в нас є для цього всі можливості.

В управлінні архітектури кажуть: основою для залучення інвестицій є розроблення містобудівної документації та впровадження містобудівного кадастру.

Олександр Панков, начальник управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА

- Ці всі інформаційні ресурси, вони повинні бути розміщені в геопорталах, містобудівному кадастрі для того, щоб кожен громадянин, кожен інвестор міг відкрито побачити ті земельні ділянки, які пропонуються для залучення інвестицій, для того, щоб можна було оформити вихідні дані, сформувати пакет даних, необхідних для будівництва того чи іншого об'єкта.

На сьогоднішній день на Полтавщині працює 17 міжнародних проектів та укладено 34 договори із міжмуніципального співробітництва.

Стрічка новин