На Полтавщині відкрили Центр розвитку місцевого самоврядування

Його поява стала можливою в рамках Програми «U-LEAD з Європою». Цей осередок має на меті сприяти проведенню реформи децентралізації та збільшенню кількості об'єднаних територіальних громад.

У середу Центр розвитку місцевого самоврядування представники програми «U-LEAD з Європою» відкривали у Кропивницькому, цього дня червону стрічку перерізають у Полтаві.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Офіс сьогодні дасть можливість донести до пересічного мешканця маленького села, маленького містечка чи якогось селища саме те, в чому формується якість його повноцінного європейського стандарту життя.

Центр, кажуть його творці, сприятиме побудові діалогу, комунікації та підтримці інформаційно-просвітницьких ініціатив задля зміцнення спроможності органів влади та місцевого самоврядування на центральному, регіональному та місцевому рівнях.

Бастіан Файгель, директор Програми «U-LEAD з Європою»

- Для проекту дуже важливо забезпечити для нових об'єднаних громад можливість і здатність підвищувати свій економічний розвиток. І, відповідно, дуже важливо буде забезпечити покращення в громадах вміння, кваліфікації щодо нового обсягу повноважень і інших ресурсів, які тепер у їхньому розпорядженні.

Про ефективність роботи цього осередку, кажуть закордонні експерти, будуть насамперед говорити кількісні показники – новоутворені об'єднані територіальні громади.

Петер Вагнер, керівник Групи підтримки України

- На сьогодні ми дійсно маємо критерії-індикатори ефективності. Серед базових, які зараз використовуються, – це збільшення кількості громад, кількість центрів, перелік послуг, які надаються, але безумовно, це такі кількісні показники, і з часом будуть використовуватися і якісні показники, зокрема, стосовно ефективності фінансового управління у громадах і деякі інші позиції нового життя громад.

Невдовзі такі Центри розвитку з'являться у кожній області України.

Стрічка новин