Полтавщина – за створення потужного волонтерського руху

Окрім благодійних організацій, які ведуть активну діяльність, а їх кількість щороку зростає, існує ще і «Школа волонтерів», яка примножує число полтавських благодійників. У школі навчають основам толерантності, жестовій мові та допомозі нужденним. Цьогоріч проект відкрили втретє.

Волонтерство як полтавський мейнстрім. Студентство, громадські активісти та пенсіонери – всі прагнуть до благодійності. Їх називають «універсалами», які володіють знаннями у будь-якій сфері, та готові до благочинності. Серед таких – Гліб.

Гліб Розмовенко, волонтер

- Я тільки в цьому році почав займатися волонтерством у загоні «Єдність». Мені хочеться цим займатися, і вже не уявляю свого життя без волонтерства.

Перші кроки до волонтерства цей хлопець зробив вже давно. Навчається на медика, тож займається дитячою онкогематологією. 

Олександр Помилой, волонтер

- Діти – це одна з тих категорій, яка найбільше потребує уваги та допомоги. Щоб вони відчували себе потрібними в цьому світі. Це мене надихає на працю над собою і для когось іншого.

Цю молодь об'єднує одне бажання – допомагати іншим. Реалізують прагнення за допомогою обласного проекту «Школа волонтерів». Цьогоріч сюди прагне вступити 53 людини.

Олександр Буцький, начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА

- Волонтерство – це поклик душі. Кожна людина, окрім того, що має реалізуватися у житті (фінансово, сім'ю створює), вона має віддати щось і оточуючим. Це незалежно від статі, незалежно від віку. Це людина, у якої горять очі, вона повністю хоче віддатися своїй справі. Все!

«Школа волонтерів» існує 3 роки. Ініціатор проекту – «Обласний молодіжний центр». На меті – розвиток соціальної активності та надання базових вмінь у напрямку благодійності. Тут вивчатимуть домедичну та психологічну допомогу, основи самооборони, мову жестів і навіть вчитимуть толерантності та PR-технологіям, які застосовують благодійні організації. 

Вікторія Каюн, організатор проекту

- Результатом буде не тільки отримання сертифікатів, а й участь команд в соціальних проектах. Кожна з команд має представити свій волонтерський соціальний проект, який ми підтримаємо. А в кінці відбудеться певний конкурс.

Впродовж двох місяців молодь навчатимуть волонтерству. Кінцевий бонус – призи та сертифікати. На виході з волонтерської школи ці «небайдужі універсали» зможуть реалізувати себе навіть у всесвітніх благодійних організаціях на підставі отриманих знань.

Стрічка новин