800 полтавських підлітків мають досвід вживання психоактивних речовин

Такі дані були зафіксовані у вересні 2016 року фахівцями Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров'я». А в Полтаві відкрили центр допомоги підліткам груп ризику «Альтаїр». Такий центр надаватиме комплексні послуги підліткам груп ризику, включаючи захист прав дітей.

У Шевченківському районі міста відкрили центр допомоги підліткам груп ризику «Альтаїр». Це спільна робота міжнародного благодійного фонду «СНІД Фонд Схід-Захід» та Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров'я».

Олена Воскресенська, виконавчий директор МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» 

- Ось уже 5 років ми працюємо разом в проекті, заповнюючи прогалини прав і здоров'я ключових груп населення. Основна група, з якою ми працюємо, – це підлітки, які вживають психоактивні речовини. І ось відкриття центру – це результат роботи, який став можливим завдяки підтримки міської адміністрації.

Робота центру спрямована на допомогу підліткам груп ризику віком від 14 до 19 років, зокрема, із досвідом вживання психоактивних речовин, у тому числі – наркотиків. У вересні минулого року налічувалось близько 800 підлітків із досвідом вживання таких речовин. Ці дані – результат дослідження Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров'я».

Андрій Протопопов, директор ПОБФ «Громадське здоров’я» 

- Наша задача – більше попередити, у разі проблеми – допомогти, навчити дитину справлятися з певними проблемами самостійно. В нашій державі дітей не вчать такому. Дорослі більше знають, що потрібно робити дітям. Але діти самі не розуміють, за що вони можуть взяти відповідальність.

Центр «Альтаїр» включає соціальний супровід, тобто, ведення індивідуального випадку, індивідуальну та групову роботу, ігрові розвивальні та просвітницькі техніки та методики. Консультації з медико-соціальних, психологічних та правових питань надають фахівці проекту та партнерських державних і неурядових організацій. За бажанням клієнти зможуть пройти тест на ВІЛ-інфекцію, гепатити В і С, інфекції, що передаються статевим шляхом, та скринінг на туберкульоз. Із фахівцями Центру можна зв'язатися за телефоном: 050-304-91-66.

Стрічка новин