Не математик чи підприємець, а художник

Полтавка сама не відала, яке має покликання. І тільки 5 років тому дізналась про це. Нині у Полтаві відкрили вже другу персональну виставку акварелей від Тетяни Карпеченкової. І вона здивувала навіть близьких друзів художниці.

Вона вважала себе архітектором, математиком, підприємцем, мамою, дружиною – ким завгодно. Але тільки її мама завжди знала, що Тетяна – художник. Сама ж зрозуміла це набагато пізніше. Акварель буквально «захопила» жінку 5 років тому.

Тетяна Карпеченкова, автор виставки 

- Акварель чарівна. Спочатку я несміливо до неї підходила, вивчаючи тільки техніку. Потім захоплення перейшло у філософію. Філософію бачити світ іншими очима, бачити, що і як, що захоплює емоції. Чому немає контура, а листочок на білому – темний. Тобто, світ інакше став виглядати.

Техніка акварелей близька жінці за характером: вона така ж спонтанна та енергійна. Полтавка Тетяна зацікавилась нею не як любитель, а як професіонал. Ще в дитинстві закінчила художню школу. Зараз навики взяла у безмірному полі інтернету. І доки є бажання, говорить художниця, можна вчитись. 

При духовно-культурному центрі Паїсія Величковського у Полтаві відкривають другу виставку робіт Тетяни Карпеченкової. До неї підштовхнули друзі.

Марина Леонович, художниця, подруга Тетяни

- Я знаю Таню як жінку, яка «и в горящую избу войдет». А тут зненацька я побачила, що настільки тонкі та вишукані акварелі, що я відкривала її зовсім з іншого боку.

Сильна і така, яка може вкрити за своєю спиною всіх, вона створює надзвичайно світлі та жіночні картини. 

Тетяна Карпеченкова, автор виставки 

- Те, що я малювала, я можу подякувати тільки своїй мамі. За життя я їй сказати не встигла. Але, коли розбирала речі, – я знайшла всі свої малюнки. І бюсти Вольтера, і голови Давида, і натюрморти з яблуками – усе чесно і добросовісно було складене. Тому я дуже рада, що моя мама так послідовно своїми посилами намагалась мені довести, що я – художник, і це – головне моє покликання.

Зараз Тетяна готується поїхати до Венеції на пленери з відомими майстрами. Вона вже перебуває у Міжнародній Асоціації Акварелістів.

Стрічка новин