Безкоштовні, або з незначною доплатою

З 1 квітня ліки від серцево-судинних захворювань, діабету та бронхіальної астми в Україні пацієнти отримуватимуть по-новому. Нововведення – в рамках урядової програми «Доступні ліки». Наразі у відповідному реєстрі – 157 препаратів, придбання яких пацієнтам оплачуватиме держава.

Система охорони здоров'я в Україні – у стані реформування. Головна мета – змінити концепцію фінансування галузі. В Україні нині держава покриває лише 50% витрат на лікування пацієнтів, решту – останні беруть на себе. Оптимізувати та вивести на новий рівень процес фінансування медицини має на меті Національна служба здоров'я, яка невдовзі з'явиться в Україні. Через цей підрозділ виділятимуться кошти на оплату лікування за клініко-статистичними групами.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Будуть сформовані нозології лікувальні, буде встановлений єдиний тариф у державі, і буде через Національну службу укладений контракт з лікувальним закладом, буде йти оплата за кожний пролікований випадок у стаціонарі, і він буде оцінений по клініко-статистичних групах.

Так само держава береться фінансувати придбання пацієнтами медичних препаратів. З 1 квітня в Україні діє урядова програма «Доступні ліки». Відповідно до неї, лікарські засоби від серцево-судинних захворювань, діабету та бронхіальної астми пацієнти можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою.

Ігор Куделич, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- На вчорашній день Міністерство виконало свої зобов'язання – опублікувало реєстр лікарських засобів, які розгорнули по торгових назвах. До реєстру входить 157 позицій. По серцево-судинним – 120 з лишком, 28 десь позицій – по цукровому діабету, решта – близько 8 позицій – це по бронхіальній астмі.

Рецепт на ці ліки виписують сімейні лікарі. На перехідний період залишається стара форма його заповнення, далі – буде вводитися нова.

Ігор Куделич, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Там, де була 50% знижка, там зараз написано «з доплатою». Але ми йдемо на той крок, що ми ті рецепти, які є по старій формі зразка, ми їх дозволяємо використовувати лікарям. На вказаному рецепті буде ставитися рожева печатка «вартість підлягає відшкодуванню».

З 1 квітня аптеки вже наповнюються необхідними лікарськими засобами, а медики виписують рецепти. Останні діють протягом місяця. Ліки пацієнти зможуть отримати не однорАзово, а за потребою.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Є частина препаратів, при гіпертонічній хворобі пацієнт постійно приймає ліки, тобто, він буде постійно звертатися на той період, який лікар йому напише, у тому дозуванні, якщо призначить, він буде постійно отримувати ці ліки.

Близько 100 аптек та аптечних пунктів в області, які стали учасниками програми «Доступні ліки». Загалом на її впровадження Полтавщина отримає близько 18 млн гривень. Кошти залучатимуть планово з квітня по грудень. Перший транш у сумі 2 млн гривень вже надійшов.

Стрічка новин