В Миргороді молоді льотчики успішно виконують перші польоти на бойових винищувачах. Фото

В Миргороді молоді льотчики успішно виконують перші польоти на бойових винищувачах. Фото

У бригаді тактичної авіації Повітряного командування «Центр» Повітряних Сил Збройних Сил України досвідчені інструктори-пілоти «ставлять на крило» молодих льотчиків. Під час льотної зміни ще один із молодих льотчиків бригади здійснив свій перший — самостійний політ на бойовому винищувачі Су-27.

Перед тим виконанням самостійного польоту на бойовому літаку, молодий льотчик повинен мати понад сотню годин нальоту на навчально-бойових літаках Л-39 та Су-27УБ. Старший інструктор-пілот бригади тактичної авіації Олексій Миколайович виконує польоти в якості інструктора за вивізною програмою з молодими льотчиками та тими, які перевчаються на літак Су-27.

— Перший виліт дуже важливий в житті кожного льотчика. Ти вперше опиняєшся сам на сам із бойовим літаком і лише від тебе, твоєї оперативності та правильності прийняття рішень під час польоту, залежить успішність виконання завдань за призначенням. Молодий льотчик повинен не лише досконало оволодіти технікою пілотування, але й навчитись правильно розподіляти увагу під час польоту, — розповів старший льотчик-пілот Олексій Миколайович.

Протягом вивізної програми молодий льотний склад засвоює перелік елементів, починаючи від зльоту та посадки і завершуючи складним пілотажем, польотами в хмарах, польотами за дублюючими приладами. Окрема увага під час наземної підготовки приділяється відпрацьованню дій в особливих випадках в польоті. Перед першим польотом на бойовому літаку Су-27 молодий льотчик повинен здати теоретичні заліки зі знання авіаційної техніки, дій льотчика в особливих випадках в польоті та використання аварійних засобів рятування, пройти тренажі в кабіні літака.

— Я щасливий від того, що мій перший політ на бойовому літаку-винищувачі Су-27 був успішним. Велику роль в цьому відіграв досвідчений та найкращий в Україні інструктор, який мене «вивозив». Я дослухався до усіх порад, старших льотчиків, тож у мене все вдалося, — поділився враженнями після посадки літака льотчик Дмитро.

За словами командира бригади тактичної авіації полковника Олексія Захарчука, щотижня відбувається по кілька льотних змін в простих та складних метеорологічних умовах вдень та вночі. Це дозволяє якісно та в короткий термін «поставити на крило» молодих льотчиків та ввести їх до строю.

Стрічка новин