Європарламент у середу дебатуватиме про безвіз для України

Європарламент у середу дебатуватиме про безвіз для України

У середу у Європейському парламенті пройдуть дебати щодо безвізового режиму для України.

Саме ж рішення про безвіз для українців європейські депутати ухвалюватимуть вже у четвер, 6 квітня.

"Безвіз для українських громадян: дивимося сьогодні разом трансляцію з Європейського парламенту і чекаємо на позитивні новини!" - йдеться у повідомленні Представництва ЄС в Україні.

Дебати почнуться близько 16:00 за київським часом. Українське питання - третє у порядку денному.

Поправка проти

Заступник Міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль у середу зранку написала у Facebook: "На жаль, в українських ЗМІ широко розповсюджується новина про те, що найменша політична група Європарламенту "Європа свободи та прямої демократії", яку очолює британський євроскептик Найджел Фарадж, внесла законодавчу пропозицію щодо ненадання Україні безвізового режиму".

До складу групи входять 39 європейських депутатів (всього у Європарламенті - 751 членів).

Водночас Олена Зеркаль, яка у середу зустрічалася доповідачкою по питанню безвізу для України Марією Габріель, додала, що пані Габріель впевнена у позитивному голосуванні для Києва.

"Вона (Марія Габріель. - Ред.) очікує, що безвіз отримає необхідну підтримку європарламентарів під час дебатів 5 квітня та відповідного голосування 6 квітня 2017 року", - написала пані Зеркаль.

Може запрацювати влітку

У випадку позитивного голосування в Європарламенті питання безвізу ще має проголосувати Комітет постійних представників (COREPER) і ухвалити Рада міністрів ЄС.

Після схвалення Радою ЄС документ підпишуть та опублікують в офіційному журналі ЄС.

Від моменту публікації безвізовий режим запрацює за 20 днів (орієнтовно - з 11 червня).

Право на безвізові поїздки до ЄС мають отримати власники біометричних закордонних паспортів.

Подорожувати без права роботи на 90 днів щопівроку можна буде до всіх країн ЄС, за винятком Великої Британії та Ірландії.

Натомість українці зможуть їздити без віз до чотирьох країн, що не належать до ЄС, проте входять до шенгенської зони - Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Водночас, як пояснили в Єврокомісії, після запровадження безвізового режиму і далі потрібно буде надавати на вимогу митників низку документів, щоб "довести належний матеріальний стан та ціль подорожі".

Прикордонники теоретично можуть вимагати показати підтвердження проживання - або запрошення, або підтвердження з готелю, а також зворотній квиток та підтвердження фінансової спроможності.

Фінансову спроможність зазвичай доводять випискою з рахунку або ж наявністю готівки у розрахунку 50 доларів на добу перебування.

Ці документи прикордонники країн ЄС іноді просять показати і зараз навіть за наявності шенгенської візи.

У минулому році ЄС загалом видав 13,9 млн короткострокових віз. Найбільше отримали росіяни (3,1 млн), китайці (2,1 млн) та українці (1,36 млн). Найбльше віз громадяни України отримували від Польщі (560 тис.), Угорщини (117 тис.) та Німеччини (99 тис.).

Стрічка новин