Полтава – корумповане місто

І судять про це зі стану доріг на в'їзді. Такої думки представники однієї із Всеукраїнських громадських організацій, яка протидіє корупції та сприяє правоохоронним органам. Як же насправді – її представники приїхали дізнатись від активних полтавців. Думки вислуховували в обласній раді за «круглим столом».

Почути, як полтавці боряться з корупцією, розповісти про себе і об'єднатись, аби допомогти. Із Києва до Полтави приїхали антикорупційні активісти. 

Павло Комірчий, голова правління ГО «Всеукраїнський центр протидії корупції»

- Нам кажуть, наприклад, що у Полтаві немає корупції. Люди кажуть. Чиновники. «А чого ви їдете? Нема корупції». А ми вважаємо, що є корупція. Ми вважаємо, що, як в'їжджаєш до вас у місто, то дороги, які ми бачимо, – я розумію, що має бути купа кримінальних справ з цими дорогами.

Найбільше корупції в Україні там, де розподіляються кошти, проводяться закупки і використовуються гроші з податків громадян, вважає Павло Комірчий. Як очільник Всеукраїнського центру протидії корупції «Антикорупційна ініціатива», він ініціював у Полтаві «круглий стіл». В обласній раді збирають думки полтавців з приводу загальноукраїнської проблеми.

Олексій Шаманенко, голова обласної організації «Товариство українських офіцерів»

- У нас створена система повністю безвідповідальної влади. Перед громадськістю ніхто ні за що не відповідає: прокурор – ні, Президент – ні, голова ОДА – ні, міський чи сільський голова – ні. Вони обрались, створили це на 5 років, і що хочуть, те роблять. Ні суди на них не діють...

Одна із пропозицій – обов'язкові звіти чиновників перед громадою.

Олексій Шаманенко, голова обласної організації «Товариство українських офіцерів»

- Десятки прикладів, коли ми звертались до громадської ради, багато куди – одні відписки по всім питанням. Тут резолюція має буть: створити законом важелі відповідальності всіх органів влади перед громадськістю.

Але, кажуть учасники зібрання, законом давно встановлено обов'язок звітності, зокрема, 996 постановою Кабміну. Але виконання її просто немає. 

Пропозиції та скарги, озвучені у Полтаві, заносять до резолюції, яку мають максимально поширити.

Павло Комірчий, голова правління ГО «Всеукраїнський центр протидії корупції»

- Ми реагуємо на заяви, які до нас доходять. По 40 заявам вже є кримінальні справи, які заведені за нашими заявами. Але ми – не правоохоронні органи, ми не проводимо слідство. Ми інформуємо і сприяємо правоохоронним органам.

За останні три роки ситуація з рівнем корупції таки дещо змінилась, кажуть активісти. Більше звертаються і до громадської організації українці, і введено обов'язкове е-декларування. Останнє вважають позитивним. Адже виборці, які переглянуть їх, у 5-10 відсотках вже не віддадуть свої голоси за певних керівників.  

Стрічка новин