Вчителі із Харківщини та Полтавщини навчаються берегти здоров’я учнів у школі

Для них влаштували дводенний тренінг. Серед іншого педагогам розповідають, як влаштувати здорове харчування, рухову активність, безпечне середовище, і де на це все відшукати кошти.

Перед участю у тренінгу пілотні школи визначилися із проблемними місцями. Моніторинг показав: у більшості навчальних закладів є серйозні проблеми із руховою активністю та харчуванням – у шкільних їдальнях дотримуються застарілих норм. Сучасні стандарти вимагають, щоб раціон школяра був багатшим на свіжі овочі та фрукти. «Як посилити потенціал школи для збереження здоров’я учнів» – така назва тренінгу, що зараз проходить у Полтаві. Це освітній компонент проекту «Профілактика неінфекційних захворювань серед учнівської молоді», спільного для Міністерства освіти, охорони здоров’я, ВООЗ та благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї».

Наталія Корягіна, проректор з науково-методичної роботи ПОІППО ім.М.В.Остроградського

- У даному тренінгу беруть участь 6 команд із Полтавської області та Харківської. Це представники 6 шкіл. З Полтавської області це представники Полтавської ЗОШ №18 Полтавської міської ради, Терешківської ЗОШ, а також Великосорочинської ЗОШ Миргородської районної ради.

Усі команди пілотних шкіл співпрацюють між собою. Кожна має представити власні напрацювання зі збереження здоров'я. Полтавська 18 школа на тренінгу ділиться досвідом зі створення комфортного середовища. 

Оксана Горіна, директор Полтавської ЗОШ №18

- Це абсолютна зміна у навчальних кабінетах розстановки меблів, це кольоротерапія в школі. Абсолютно все виховує і навчає дитину. В школі дитина повинна знаходитися в комфортному середовищі.

Організатори ж навчають учасників тренінгу шукати кошти і ресурси для реалізації намірів. 

Руслан Краплич, голова ради директорів Фундації імені князів Островських

- Дуже часто багато добрих намірів розбивається об неможливість залучити ресурси для того, щоб реалізувати ті добрі справи, які ми хочемо здійснити. Ми будемо говорити про 30, а то і більше інструментів залучення фінансування від громади і від зовнішніх партнерів. 

Ірина Скорбун, менеджер з моніторингу та оцінки БФ «Здоров'я жінки і планування сім'ї»

- Команди шкіл вийдуть звідси з планом конкретних дій – як залучити ресурси для того, щоб їхня школа стала місцем, більш сприятливим для здоров'я – як і учнів, так і всього педагогічного колективу.

Стрічка новин