Із 1 квітня почали роботу міські та районні призовні комісії

Згідно з розпорядженням Кабміну, на Полтавщині мають призвати на військову службу 545 чоловік. Як триває кампанія, які цього року з'явилися вікові обмеження для призовників, та що чекає на тих, хто ухиляється від служби в армії, – ці та інші питання обговорили на розширеному засіданні комісії в обласному військкоматі.

Весняна призовна кампанія стартувала. Уже із 6 квітня від збірного пункту почнуться відправки новобранців на строкову службу в армії. В обласному військкоматі – розширене засідання. Тут – голови всіх районних та міських комісій, лікарі, військові комісари та особи, відповідальні за призов. Цього року указом Президента змінено вікові обмеження для призовників – від 20 (замість 18) до 27 років. Також їм обіцяють дві мінімальні зарплатні та не відправляти у зону АТО. А от на тих, хто ігнорує повістку, загрожує покарання: залежно від рішення суду – до 3 років позбавлення волі. 

Андрій Ткаченко, заступник військового комісара Полтавської області

- За весняний призов 2016 року у нас було засуджено 1 призовника до півтора роки позбавлення волі з відстрочкою на рік. І 10 зараз громадян – знаходяться їхні справи у Прокуратурі, ще рішення суду немає.

Лікарі-члени комісії кажуть: стан здоров’я призовників залишає бажати кращого. 

Таміла Литвиненко, член обласної призовної комісії від Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Зараз молодшають такі хвороби, як серцево-судинної системи, ортопедо-травматологічного профілю, остеохондрози. Якщо раніше зустрічалися старше 30 років (там 40-50), то ми зараз зустрічаємо з 18, а то і з 16-річного віку.

Протягом квітня-травня, згідно з розпорядженням Кабміну, на Полтавщині мають призвати на строкову службу 545 чоловік, з них 350 – до ЗСУ, 160 – до Нацгвардії, та 35 – до Держспецтрансслужби. Термін проходження служби складає півтора року та рік для тих, хто має вищу освіту та ступінь магістра. Замість строкової служби призовники можуть підписати контракт. 

Стрічка новин