Урядова програма "Доступні ліки" вже забезпечила зниження цін на низку препаратів

Урядова програма "Доступні ліки" вже забезпечила зниження цін на низку препаратів

Урядова програма "Доступні ліки" щодо компенсації вартості ліків для хронічно хворих на гіпертонію, діабет ІІ типу та бронхіальну астму, що розпочала діяти з 1 квітня, вже привела до зниження ціни на низку препаратів на 20-50%. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами.

"Ми запустили реімбурсацію – компенсацію вартості, це означає, що усі виробники вирівняють ціни за тими цінами, які встановила держава, тобто не може бути різних цін на ці ліки. Тому від 20 до 50% сьогодні вже відбувається по певним позиція зменшення ціни у роздріб для українського ринку. Це якраз той результат, якого ми хотіли досягти. Тобто безкоштовні ліки будуть і за цими категоріями – бронхіальна астма, цукровий діабет ІІ типу і гіпертонія – від цих хвороб ліки будуть або безкоштовно, кому вони необхідні, або ціни будуть абсолютно знижені", - зазначив Прем’єр-міністр.

Серед препаратів, щодо яких вдалося добитися зменшення цін завдяки програмі реімбурсації, - клопідогрель, ціни на який знизилася на 40%, амлодипін - на 63%, синвастатин, вазиліп - від 39% до 50%, навів приклади Володимир Гройсман.

Також вже близько 150 аптек взяли участь в урядовій програмі "Доступні ліки", при цьому перелік мереж постійно розширюється. Учора Міністерство охорони здоров'я розмістило перелік препаратів, зазначив Глава Уряду.

Сьогодні 35 виробників підтвердили повну наявність необхідних препаратів на ринку України, з них 15 виробників - з Європейського Союзу, близько 18 - з України, Ізраїлю та інших країн. "Це означає, що ми маємо повну забезпеченість необхідними ліками", - зауважив Володимир Гройсман.

"Мова йде про те, що ми вже сьогодні маємо повну систему, яка розпочинає свою роботу", - наголосив він.

Прем’єр-міністр закликає українців скористатися можливостями програми.

"Хочу запевнити усі аптечні мережі, що Уряд буде дуже вчасно і якісно компенсувати вартість ліків, а українців запевнити у тому, що програма яка розпочата, носить абсолютно системний характер. Будь ласка, користуйтеся, отримуйте за призначенням лікаря безкоштовні ліки і будьте здорові. Все інше, що необхідно, зробить Уряд", - підкреслив Прем’єр-міністр.

"Система якісна і буде повністю задовольняти українських громадян", - підкреслив Глава Уряду.

Стрічка новин