До Полтави приїхав грузинський «Ревізор»

Свою виставу за п'єсою Миколи Гоголя на сцені Полтавського театру представили актори Тбіліського театру ім.Грибоєдова. Незвичайного «Ревізора», який більше жахає, аніж смішить, бачила наша знімальна група.

Фестиваль «В гостях у Гоголя» дев'ятий рік поспіль на одній сцені збирає кращі українські та закордонні театральні колективи. 

Ольга Коваленко, завідуюча літературною частиною Полтавського обласного театру ім.М.В.Гоголя

- Відкривав Театр оперетти. Нам дуже було приємно, що на відкриття приїхав Богдан Струтинський, Народний артист України. Він зараз очолює Національну спілку театральних діячів, і зараз ця спілка дуже активно працює, щоб театр ожив, висвітлювався і процвітав в областях, щоб не було театру тільки в Києві, а всі решта міста залишалися без уваги.

А в третій фестивальний день герої Миколи Гоголя заговорили з грузинським акцентом. У Полтаві свою версію «Ревізора» представили актори Тбіліського театру ім. Грибоєдова. Хрестоматійний твір у їхньому виконанні заграв новими фарбами.

Автандил Варсимашвілі, художній керівник Театру ім.О.Грибоєдова (Тбілісі)

- Мені здалося, що Гоголя сьогодні потрібно ставити саме так. Сьогодні, коли війна на цій землі, сьогодні, коли Гоголь, мені здається, став пророком, і те, що він написав і описав сьогодні, це збулося.

Жах – це те, що відчувають усі персонажі вистави. Вони живуть у постійному страху. 

Автандил Варсимашвілі, художній керівник Театру ім.О.Грибоєдова (Тбілісі)

- Чомусь цю п'єсу завжди ставлять як водевіль. І забувають про лист Гоголя, який він писав Щепкіну, що не смішіть людей. Я не писав цю п'єсу для сміху. От я так і поставив. 

Відвідав виставу своїх земляків у Полтаві і Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба.

Міхеїл Уклеба, Посол Грузії в Україні

- Цей театр має великі традиції. Такі видатні імена, як Георгій Товстоногов, Арчіл Гоміашвілі, Євгеній Лебедєв, я не буду усіх перелічувати, ці люди саме створювали театр імені Грибоєдова. Я бачив цю виставу у Львові минулого року, і дуже приємні враження. Я думаю, що ви залишитеся задоволені.

У рамках фестивалю полтавці також зможуть побачити виставу «Шинель» від Сумського театру, «Одруження» у виконанні житомирських артистів та «Ніч перед Різдвом» Дніпропетровського академічного театру опери і балету.

Стрічка новин