Найслабша ланка

Гумор літературознавці називають нині жанром, що найменш представлений в українській писемності. Хоча, на відміну від інших областей, полтавці ще намагалися видавати сатиричні твори. Наприклад, аналогів альманаху «Сміхограй» в Україні немає. Утім, таких творів усе менше, а працюють над ними далеко не молоді письменники.

Вечір відпочинку «Весела каруселя» присвячений Дню сміху в обласній бібліотеці. Представити свою творчість до читальні прийшли полтавці. 

Тут і презентують унікальне видання, що готували кілька років, – «Калинове гроно. Гумор». Перший том вийшов у світ у 2004 році, пролежавши до того 6 років через брак коштів. Нині з четвертою збіркою – сатири і гумору – історія схожа. Видавали її теж нелегко.  

Михайло Любивий, голова Полтавської спілки літераторів

- Книга була готова ще у 2011 році. Набрана, зверстана. Підписана до друку у 2013. Але заважали всьому цьому процесу відсутність фінансів. Сатира і гумор все ж таки обмежена у часі. Тоді Президентом був Янукович.

Як соціально значуще видання, за гроші з обласного бюджету книгу таки видали. Накладом у тисячу примірників. Її вміст – 39 авторів з усієї області. Більше 400 сторінок.

Галина Вовченко, ведуча заходу

- Я прослідкувала в інших областях, можливо, я десь щось не знайшла, але судячи з того, що я направляла цю книгу на загальнонаціональний конкурс в Одесу «Українська мова – мова єднання», то тільки Полтаву чути було. Я питала викладачів наших з педуніверситету – бо є ж вивчення сучасної літератури, то гумор – найслабша на сьогодні ланка.

Тільки полтавська спілка літераторів випускала окремий жанровий альманах «Сміхограй». Однак, кажуть знавці, справа занепадає.

Галина Вовченко, ведуча заходу

- Ті, хто займалися цією справою, письменники, які писали гумор, пішли у засвіт. Треба, щоб виросло, можливо, нове покоління, якому буде потрібно не тільки себе піарити, а й об'єднувати.

У даному виданні немає творів молодих авторів, говорять в спілці.

Михайло Любивий, голова Полтавської спілки літераторів

- Якось більше приваблюють нові форми – поетичні. Якось дуже мало у нас молодих. У нас із 1,5 сотні членів Полтавської спілки літераторів, але серед них я вам не назву жодного, який би займався сатирично-гумористичними творами.

Хоча упорядники також не завжди знають всіх авторів, наприклад, тих, хто живе у районах і пише, але не видає твори через брак грошей.

Стрічка новин