Полтавській Карлюці – 17

У Полтаві відкрилась Міжнародна виставка-конкурс карикатури. У залі Галереї мистецтв до 1 квітня цьогоріч представили роботи азербайджанських, російських та українських графіків та художників. Організатори говорять, що вже отримали пропозиції надати роботи на експозиції до Єгипту, Кувейту та Бельгії.

Кожна експозиція – це 4 виставки. До такого формату на 17-річчя підійшли організатори полтавської «Карлюки». Перша – виставка від творчого об'єднання художників-карикатуристів Азербайджану. Друга – персонально від їх керівника Байрама Хаджи Заде. Це – знана постать у світі карикатури та мистецтвознавства. Поруч – дві виставки: Андрія Попова з Санкт-Петербурга та Олексія Кустовського з Києва. 

Михайло Шлафер, організатор Міжнародного конкурсу-виставки карикатури «Карлюка»

- Це молоді карикатуристи, яких зараз можна назвати зірками карикатури, які сходять на Олімп, тому що вже у них більше ніж по 150 нагород міжнародних. Це цікаві неординарні особистості, але зовсім різні по стилю.

Зокрема, можна побачити етюди у графіці. Організатори наголошують: це філософська карикатура, що взагалі змінює наше уявлення про неї як жанр. 

Марина Тимофеєва, відвідувачка

- Мені вже сподобалось – настрій тут. Ось і танцюють, і виступають тут. Все сподобалось!

Відвідувачі зізнаються: вже не перший раз вирішують сюди просто зайти.

Євген Антонець, відвідувач

- Дуже гарно ставлюся, сам люблю малювати. У мене теж художня освіта, і я інколи таке роблю. І це гарний спосіб мистецтва передати якісь ідеї: ненав'язливо, цікаво, весело і дуже гарно.

Цьогоріч «Карлюка» – без тематики. Різні автори не об'єднані одним змістом. Організатори говорять: нині так відбувається в інших країнах. Там просто демонструють певну країну чи арт-центр з його роботами. Наступного року, до речі, полтавці планують показати виставки у Єгипті, Кувейті та Бельгії. Хоча, останні тенденції зі світу мистецтва свідчать про перехід від звичної демонстрації карикатури.

Михайло Шлафер, організатор Міжнародного конкурсу-виставки карикатури «Карлюка»

- Зараз перехід карикатур в формат соціальних мереж. Тобто, засоби масових інформацій у паперовому вигляді вже не встигають за соцмережами, і карикатуристи переходять у журналах, своїх виданнях на соціальні мережі, сайти свої.

Плюс – зростає якість і рівень карикатури в усьому світі. І збільшується  кількість конкурсів і виставок. Таким чином, запевняють знавці, карикатура охоплює зараз увесь світ. 

Стрічка новин