Е-декларації: НАЗК перевірило 3 тисячі, 10 передано до НАБУ

Е-декларації: НАЗК перевірило 3 тисячі, 10 передано до НАБУ

Нацагентство з питань запобігання корупції завершило перевірку близько 3 тисяч електронних декларацій, дані по 10 з них передано до Національного антикорупційного бюро України.

Про це 2 квітня в ефірі телеканалу "Інтер" заявив заступник глави НАЗК Руслан Радецький.

За даними Радецького, станом на 2 квітня до НАЗК подано 1,195 млн. декларацій.

"Департамент фінконтролю з жовтня місяця фактично живе в НАЗК... На сьогоднішній день ми здійснили перевірку близько 3 тис. суб'єктів декларування", - повідомив він.

Радецький уточнив, що дані за результатами перевірки 10 декларацій були передані в НАБУ, за 17 - складено протоколи про адміністративну відповідальність і передано до суду.

Також Радецький заявив, що збільшити кількість перевірених е-декларацій можливо шляхом автоматизації процесу, що передбачено законодавством, однак таку систему не було створено, а за дане питання в НАЗК відповідає глава відомства Наталія Корчак.

Як відомо,  1 квітня завершився другий етап е-декларування, який почався 1 січня 2017 року, під час якого декларації мали подати усі публічні службовці України - близько 700-800 тисяч службових і посадових осіб, які працюють в органах влади та місцевого самоврядування, у державних та комунальних установах, закладах і організаціях.

У ході першого етапу (з 1 вересня) декларації подавали вищі посадові особи та службовці середнього рівня.

Стрічка новин