У Полтавському Краєзнавчому музеї презентували виставку «Великдень»

Це – зібрання творів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Полтавщини. Виставку приурочили до 25-річчя заснування Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

У Полтавському Краєзнавчому музеї презентували нову виставку «Великдень». Організатор - Заслужений майстер народної творчості України, голова Полтавського осередку майстрів, Євген Пілюгін. Чоловік розповідає, що виставку готували близько року і представили нові роботи різних майстрів.  

Євген Пілюгін, організатор виставки 

- У нас дуже чудові майстри на Полтавщині, на цій виставці представлено 70 чоловік майстрів, найкращі майстри. Тут є досвідчені, і є молодь. Саме головне, що у нас є дуже багато молодих, сьогодні будемо їх нагороджувати.

Виставку приурочили до 25-річчя заснування Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Тут представлені килими, вишиванки, різьблення, різноманітні вироби з кераміки, ікони, керамічні й дерев'яні писанки. Також на виставці представили український одяг, це - вишиті блузи, очіпки, віночки та інші елементи традиційного жіночого вбрання. Майстриня з народної ляльки Наталія Свиридюк на виставці продемонструвала кілька своїх робіт.

Наталія Свиридюк, Заслужений майстер народної творчості України

- Оця в мене молодиця вона зав'язана вже як доросла жінка, заміжня, в очіпку і хустці. Але молоді жінки, які недавно вийшли заміж, їм можна було заправити за хустку одну чи декілька квіточок. От і вона теж така приготувалася до весни.

Окрім традиційних ляльок, майстриня продемонструвала ще одну, особливу. Від знайомих військових жінці дісталася їх стара форма, яку вона переробила у вбрання для ще однієї ляльки. Тетяна Ваценко член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, жінка - майстер витинанки. 

Тетяна Ваценко, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України

- Я на цій виставці представила три свої витинанки, вони одні з останніх і самі значимі в моїй творчості. Найбільше саме на них пішло енергії і творчої, і фізичної, і емоційної. На рівні задуму поки були ці роботи, це був виснажливий процес.

Тетяна Ваценко переконана, що в мистецтві сила і це те, чим вона може зараз боротися за Україну. Жінка говорить, що хоч вона не перебуває на фронті, та її творчість - це також боротьба.

Стрічка новин