Військові пенсіонери вимагають людського ставлення до себе

Повернення пільг, перерахунок виплат, вирішення питання із гуртожитками обговорювали у п'ятницю представники силових структур, які знаходяться на заслуженому відпочинку. Для цього зібрали засідання Координаційної ради та запросили на нього народного депутата України Сергія Капліна.

Вони десятки років служили своїй Батьківщині, а тепер виявилися їй непотрібними. Військових пенсіонерів, колишніх співробітників органів внутрішніх справ, СБУ нині об'єднує спільна проблема: недостатнє матеріальне забезпечення та соціальний захист від держави.

Бліци

- Я звільнився ще в радянські часи, тому пенсія у нас нижче нижчого. 

- Був такий закон: якщо інфляція більше 6%, повинні індексувати пенсію помісячно. Інфляція вже, скільки там не брешуть, але я дивлюся по телевізору - і 56, і 46, і 1000%. А вони не кують, не мелять. Люди по 30-35 років відслужили, і отака ніщета.

Своїми бідами пенсіонери діляться на зборах Координаційної ради.

Олександр Марущенко, голова Координаційної ради громадських ветеранських організацій силових структур Полтавської області

- Практично міністерство оборони ще в квітні подало подання про збільшення грошового забезпечення військовослужбовцям. Але пенсійний фонд починає видумувати, то кома не там стоїть, то це подання - це не рішення, рішення - не постанова. Але є Закон 2262, де чітко написано: «Збільшення грошового забезпечення є збільшення пенсій».

Бере участь у цьому зібранні і лідер Соціал-демократичної партії Сергій Каплін. Нардеп переконує: зараз в Україні більше мільйона українців є військовими пенсіонерами, колишніми силовиками, які  вимушені ледь зводити кінці з кінцями. Своїм завданням обранець ставить захистити їх і підтримати у боротьбі за гідне життя.

Сергій Каплін, народний депутат України, лідер Соціал-демократичної партії (СДП)

- Ми будемо добиватися виконання державою всіх зобов'язань щодо цих людей, а саме - перше: гуртожитки. Їх сьогодні виселяють, викидають як котів, як собак, викидають із свого помешкання, котре вони заслужили, підкреслюю - навіть не заробили, а заслужили перед державою. Друге - пенсія. У поліцейських буде одна висока пенсія, у них - мізерна пенсія. Так вирішив Аваков. Так не буде. Ми не будемо ділити людей на сорти.

Окремий напрямок цієї боротьби - повернення пільг на сплату комунальних послуг для колишніх співробітників силових відомств та підвищення соціальних стандартів для всіх пенсіонерів країни.

Олександр Шамота, голова фракції Соціал-демократичної партії (СДП) у Полтавській міській раді

- Саме для цього був поданий законопроект про збільшення мінімальної пенсії до розміру мінімальної заробітної плати 3200, які стосуються не тільки військових, а й усіх абсолютно пенсіонерів, тих, які пропрацювали по 40-50 років і зараз мають мінімальну жалюгідну пенсію.

Якщо ж держава і надалі не помічатиме проблем пенсіонерів, люди обіцяють, вони будуть продовжувати виходити на мітинги та пікети до стін Верховної Ради та Кабміну.

Стрічка новин