У Полтаві визначили переможців заключного етапу олімпіади з трудового навчання

Переможцями стали 26 школярів. Їх нагородили дипломами й цінними подарунками.

З 26 по 31 березня на Полтавщині проходив IV етап XXXV Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Це 35 олімпіада з трудового навчання, яку Полтавщина саме цього тижня приймала з усієї України. З ініціативи і за підтримки голови Полтавської ОДА Валерія Головка. І, згідно з планом роботи Міністерства, олімпіаду було проведено саме тут, на Полтавщині.

Куратором олімпіади виступив заступник директора Департаменту середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Сергій Дятленко. Олімпіада пройшла під загальним гаслом «Барви рідного краю», і складалася з 3-х турів: комплексної роботи, творчого проекту та теоретичного туру, зазначив куратор олімпіади. 

Сергій Дятленко, заступник директора Департаменту середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України 

- Тема комплексної роботи була: «Надай нове життя старим речам». Дівчатка і хлопці з старих речей, які вийшли з вжитку, робили нові речі. Дівчатка робили речі для себе, хлопці робили речі для дому. А на творчій роботі дівчатка пекли печиво і робили цукерки, а з технічних видів праці вони робили ґудзики.

Цьогорічна олімпіада мала ще й благодійний характер, про це розповів голова журі Андрій Терещук.

Андрій Терещук, голова журі 

- Серед виробів те, що було цікавим, – це виготовлення ґудзиків, бо вони були виготовлені в тому числі і для продажу, для благодійної акції. Тут у Полтаві постраждала дитина, лежить в реанімації, тому вирішили зібрати кошти, використовуючи уміння і здібності наших учасників олімпіади.

На благодійному аукціоні представлено вироби, які створили фіналісти олімпіади, а виручені кошти будуть спрямовані на лікування молодого полтавця Данила Каменського. У змаганнях взяли участь 53 учасники із 24 регіонів України. Дипломи першого ступеня вдалося вибороти і полтавським школярам.

Анастасія Бородай, учасниця олімпіади 

- Я вже вдруге приймаю участь у всеукраїнській олімпіаді. Минулого року я зайняла третє місце, цього року я зайняла друге місце. Я дуже вдячна своїм керівникам, які допомогли мені отримати ці результати. Олімпіада – це завжди хвилююче, тому що є три етапи, велика кількість конкурентів.

Володимир Шумський, учасник олімпіади 

- Я в цій всеукраїнській олімпіаді перший раз. У минулому році був тільки на міському етапі, а далі не пройшов. А в цьому році перший на місті, і на обласному етапі, і на всеукраїнському теж.

Сьогодні у Полтавській спеціалізованій школі-інтернат I-III ступенів №1 відбулася урочиста церемонія закриття олімпіади. Усіх учасників та лауреатів нагородили дипломами і цінними подарунками.

Стрічка новин