Ніяких свиней та надходжень у бюджет

Полтавський губернатор у п'ятницю відзвітував: свинокомплекс у Біликах не працює. Тож обіцянка, що до 1 квітня у селі на підприємстві не буде жодної свині, виконана. Ця історія, зазначив Валерій Головко, має бути повчальною для інших. Однак, з іншої точки зору, крапку в цій історії ставити зарано. Бо є як мінімум два «але» – від місцевих мешканців.

Свиней більше немає. Свинокомплекс у Біликах не працює. Усі робочі місця втрачені, надходження у місцевий бюджет відсутні. 

Про ситуацію зі свинокомплексом у Кобеляцькому районі губернатор області Валерій Головко звітує під кінець тижня на короткій нараді. Він обіцяв громадськості, що до 1 квітня на підприємстві не буде жодної свині. Стан справ голова називає прикрим. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- На жаль, певний час підприємство так і не виконало до кінця свої зобов'язання по будівництву очисних споруд, які були невід'ємною частиною роботи цього свинокомплексу. Я хотів би, щоб цей приклад був останнім прикладом роботи всіх підприємств роботи Полтавської області, ну а це – і на всю Україну. 

Два роки полтавці виступали проти свинокомплексу, спираючись на порушення екологічної безпеки. Говорили про забрудення питної води, нестерпний сморід, вивезення гною на поля та набагато більші потужності підприємства, ніж це було запроектовано. Після чисельних комісій і перевірок на свинокомплексі мали звести очисні споруди. У серпні минулоріч жителі Біликів перекрили завезення корму для свиней, через що тварини масово гинули. Із жовтня почалося припинення роботи підприємства.

Але двері адміністрації для відновлення роботи підприємства, зазначає губернатор, відкриті. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Якщо підприємство вирішить відновити роботу і піде цивілізованим шляхом, починаючи з обговорення, виправлення всіх неправильних моментів в документації проектній, і буде забезпечена повністю нормативна база по роботі, – я не бачу причин. 

Наразі 103 людини робочого персоналу на свинокомплексі та 135 на м'ясопереробному підприємстві звільнили. Виробничі потужності законсервували. Але на цьому проблеми, кажуть жителі Біликів, не закінчились. 

Лідія Плужник, жителька села Білики

- На даний час лагуни переповнені гноївкою настільки, що при хорошому дощеві заллє Білики. Про це питання не підіймають. Вони викачували останнім часом гноївку в пусті сараї. Сотні тисяч гноївки відкачані на землі селищної ради. В грунт впитались всі ці сотні тисяч, і тільки що не дійшло до підземних вод – питання тільки часу.

До того ж, біличчан тепер ждуть у судах. 

Лідія Плужник, жителька села Білики

- 11 мільйонів на 14 чоловік подали, тому що підприємство недоотримало прибутку.

Стрічка новин