Справа про фінансування тероризму: обшуки на 100 об'єктах

Справа про фінансування тероризму: обшуки на 100 об'єктах

Тисяча правоохоронців 31 березня проводить обшуки по всій Україні у зв'язку з розслідуванням справи про ухилення від податків і незаконне виведення коштів за кордон, зокрема для фінансування тероризму. Про це генпрокурор Юрій Луценко написав у Facebook.

Як уточнила ВВС Україна прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган, обшуки проводять на 100 об'єктах по всій Україні.

Слідчі дії тривають в офісах дистриб'ютора тютюнових виробів ТОВ "Тедіс Україна".

Державний уповноважений АМКУ Світлана Панаіотіді повідомляє у Facebook, що обшуки також - в Антимонопольному комітеті України.

"Обшук в АМКУ. Нікого в будівлю не пускають. Маскі. Зброя", - пише вона.

Звинувачення ГПУ

"Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2012 року до сьогодні дійсним власником монопольного дистриб'ютора тютюнових виробів ТОВ "Мегаполіс Україна" (тепер - "Тедіс Україна") є, зокрема, громадянин РФ Ігор Кесаєв, щодо якого рішенням РНБО застосовано санкції у вигляді заборони виведення коштів з України за кордон", - написав Юрій Луценко.

Прокурор твердить, що попри заборону РНБО та НБУ, через рахунки фірм-транзитерів у 2015-2017 роках з України було виведено 2,5 млрд гривень.

"Для утримання монопольного становища фірма також отримувала сприяння з боку окремих державних органів", - написав Юрій Луценко.

За словами прокурора, справу розслідує департамент у сфері економіки ГПУ та Головна військова прокуратура за оперативної підтримки підрозділів Нацполіції.

31 березня Юрій Луценко у Facebook написав: "Під впливом Кесаєва на ключові посади в ТОВ "Тедіс" призначено осіб, які всі свої рішення узгоджують з членом ради директорів російського ЗАТ "Завод імені Дегтярьова" - одного з постачальників зброї терористичним організаціям "ДНР-ЛНР".

Заперечення "Тедіс Україна"

У січні навколо компанії "Тедіс Україна" виник скандал. Активісти за підтримки депутатів парламенту заблокували склади компанії у кількох областях, звинувачуючи російського бізнесмена Ігоря Кесаєва у постачанні зброї сепаратистам.

Але у "Тедіс Україна" тоді заявляли, що припинили співпрацю з російськими акціонерами, а також заперечували наявність російського капіталу.

"Тедіс Україна" є однією з найбільших українських дистрибуційних компаній. Штат компанії налічує близько 2 500 співробітників, регіональна мережа - це 35 структурних підрозділів по всій території України, ідеться на сайті компанії.

"Тедіс Україна" входить до рейтингу Deloitte "500 найбільших компаній Центральної та Східної Європи".

Також вона посідає п'яту сходинку рейтингу "Кращі компанії для лідерів" в Україні за результатами дослідження 2014 року, проведеного міжнародною консалтинговою компанією HAY Group.

Протягом багатьох років компанія співпрацює із провідними виробниками тютюнової продукції на кшталт Philip Morris International та British American Tobacco, а також постачальниками супутніх товарів на кшталт запальничок.

Стрічка новин