У Чутівському районі воду у дитячому садку гріють... сонячною енергією

 У дошкільному закладі «Чебурашка» встановили колектор, який за добу надає 500 літрів гарячої води. Це обладнання з'явилося у садочку в рамках реалізації проекту ПРООН.

Дитячий садочок «Чебурашка» у селі Коханівка відвідують 24 дитини. Торік у грудні у цьому закладі з'явилися сонячні колектори, які продукують гарячу воду.

Юлій Данильченко, виконував монтажні роботи

- Система заряджається не тільки сонячною енергією, але є й додаткові джерела енергії - це електричний тент та система опалення, які виробляють теплову енергію для забезпечення гарячою водою в той час, коли немає сонячної енергії.

За добу у баці нагрівається 500 літрів води. Система не дешева, кажуть фахівці, проте ефективна. За рік сонячні колектори на 60% перекривають затрати на нагрівання води. Це обладнання може окупитися за 5 років.  

Віктор Семенов, директор групи компаній «Енергосфера»

- Це дійсно екологічно чисте, альтернативне джерело тепла. Така система може працювати 20 і більше років. Необхідно, звичайно, за нею дивитися, щоб був догляд, але все це можливо, реально, ми готові все це робити.

Не лише із гарячою водою, а й з теплом від твердопаливних котлів пережили цей опалювальний сезон у дитячому садочку. Новим технологіям, кажуть у закладі, не натішаться.

Олена Таран, завідуюча ДНЗ «Чебурашка»

- Ми задоволені цим проектом. У нас гаряча вода на всій території дитячого садочка. Діти вмиваються, перемиваються. Тепло, так як у нас було 10-15 градусів – найбільша температура, тепер у нас – 20-22 градуси.

Придбання та встановлення цього обладнання у дошкільному навчальному закладі стало можливим після його участі у проекті від ПРООН та ЄС. Такі заходи з енергоефективності обійшлися у майже півмільйона гривень. 70% коштів із загальної суми внесли закордонні партнери, решту знайшли у місцевій громаді.

Стрічка новин