Курчат по осені рахують, а керівників полтавських районів – за створеними школами

У четвер нарада з цього питання відбулася у Полтаві. Вів її губернатор. Він же пообіцяв: у серпні за створеними опорними школами оцінить роботу очільників районів. Реформу почали впроваджувати минулоріч. Нині закликають активно долучатись до неї, аби підвищити рівень знань учнів та покращити умови навчання, а не розпорошувати гроші на малокомплектні школи. Полтавці нині – не в перших рядах: 3 проти 23. Перший показник – полтавський, другий – київський. Такими темпами створюють опорні школи в Україні.

Було 44 школи, зараз 33. Із них 2 будуть опорними, решта – філії. У Кобеляцькому районі наразі працюють над створенням сучасної школи.

Таміла Шевченко, голова Кобеляцької РДА

- На першому етапі буде створено дві опорні школи. Це Білицька ЗОШ і Бутенківська ЗОШ. За якими критеріями відбирали? Тому що ці школи мають більше 300 дітей. Крім того, проведені заходи з енергозбереження, утеплені стіни, замінені вікна.

Отримали і 4 мільйона гривень субвенції, на які обладнали кабінети, розповідає Таміла Шевченко. Також змонтували спортмайданчик під штучне покриття.

Таміла Шевченко, голова Кобеляцької РДА

- Зараз працюєм над створенням філій. Бо ми знаєм, що в опорній школі вони мають бути. У Бутенківській школі це буде 4 філії. Виникають проблеми з тим, що коли буде громада, 2 філії не входять в територіальну громаду. Тому зараз ми працюємо над механізмом по співробітництву, аби ці діти були у цій школі. І ми придбали у минулому році новенькі автобуси.

Як йде процес створення опорних шкіл в Полтавській області – обговорюють з представниками районів під час наради з губернатором. 

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Майже 73% шкіл знаходиться саме у сільській місцевості. В них навчаються учні. І 35% проживають на відстані більше ніж за 3 кілометри від навчального закладу. Тобто, потребують підвезення. Але ж ми маємо, як і по всій Україні, малокомплектні школи.

Проект «Опорна школа» в Україні впроваджується з минулого року. Наразі 178 шкіл з 1 вересня запрацювали в областях. Полтавщина має 3. У Шишаках, Зінькові, Чутові. На них вже виділили понад 22 мільйона гривень. В Полтавській області планують створити ще 7 основних закладів, аби на перше вересня всього запрацювало 10 опорних шкіл. Валерій Головко вважає, що малокомплектні школи у селах не дають знань, тому рівень учнів міст і сіл протилежний.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Зробіть в кожному ОТГ чи районі сучасну школу. Послухайте, як вона буде називатись – для мене абсолютно немає різниці. Ну зробіть її. Я вам дам оцінку кожному як голові адміністрації чи ОТГ на вашу профпридатність через те, яка буде школа в кожному районі. Ресурси у вас є. Не розпорошуйте його.

Перевірити роботу губернатор обіцяє у серпні.

Нині в Україні 65% шкіл знаходяться у селах, хоча у містах населення більше: 60 процентів проти 40 сільського. 

Стрічка новин