У полтавській поліції з'являться перемовники

Цю групу комунікації планують задіювати під час масових акцій та зібрань для мирного врегулювання конфліктних ситуацій. Психологічним прийомам полтавських правоохоронців навчатимуть експерти з Чеської республіки. У цій східноєвропейській країні подібні антиконфліктні команди функціонують вже більше 10 років.

Їхня головна зброя – слово та вміння переконувати людей. Під час конфліктних ситуацій на масових заходах група комунікації опиняється між правоохоронцями та розлюченим натовпом.

Сергій Альошкін, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області

- Ці групи перемовників працюють з учасниками масових заходів. І основна їх задача – це запобігти і донести до учасників масових заходів не вчинять будь-які протиправні дії, які можуть мати за собою наслідки притягнення до кримінальної чи адміністративної відповідальності.

В Україні групи комунікації створюють в рамках реалізації пілотного проекту Національної поліції для впровадження європейських стандартів у сфері забезпечення публічного порядку. 

Сергій Альошкін, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області

- Вони під час масових заходів не проводять ніяких оглядів громадян. Вони не затримують громадян, якщо хтось вчиняє правопорушення. Вони не здійснюють якогось там втручання, коли щось переростає в якісь негативні дії. Вони не стоять ні на чийому боці, вони стоять тільки на боці закону, який визначений у нашій державі.

Групи комунікації працюватимуть у цивільному одязі, матимуть спеціальні світловідбиваючі жилети, які вказуватимуть на приналежність до правоохоронних органів. Ідея появи таких підрозділів належить Німеччині. Чи не найкраще вона втілилися у поліції Чеської Республіки. Ці фахівці нині проводять тренінги для українських копів. Полтавські правоохоронці наступного тижня вирушають до столиці на теоретичне та практичне навчання. Курс підготовки пройдуть 7 осіб. 

Стрічка новин