4 захворювання – один тест

Полтавська молодь наважилась пройти тестування на ВІЛ, гепатит та сифіліс. Інтерактивна бесіда, інформаційні зони та медсестри, які за 15 хвилин готові розказати все про стан здоров'я. Організатори – благодійна організація «Світло надії», учасники – учні транспортного профліцею.

Інформування плюс профілактика дорівнює здорова молодь. Про такі захворювання, як ВІЛ, гепатит чи сифіліс, цей хлопець мало що знає. Та пройти тест все ж наважився. Каже: страх та цікавість стали рушійною силою.

В'ячеслав Касіч, наважився пройти комбітестування

- Я наважився зробити тест, бо мені не байдуже на своє життя. Було таке опасіння, навіть страх... можливо, щось не так буде.

В іншому кабінеті тестується на небезпечні захворювання Андрій. Запевняє: не боляче.

Андрій Марченко, пройшов комбітест

- Пройшов комбітест на такі захворювання, як ВІЛ та Гепатит В та С.

Експрес-тестування займає хвилину. Дезинфекція шкіри, прокол автоскарифікатором, збір крові, розподілення матеріалу за відповідними секціями. Рузультати – за 15 хвилин. 

В'ячеслав Кушоков, представник фонду «Альянс громадського здоров'я»

- Татуювання є у людей, зуби лікують, манікюр дівчата роблять. Це має сенс, беручи до увагу велику поширеність Україною. У нас є механізми виявлення, але особливо важко це зробити серед молоді.

Анонімно та безкоштовно – за таким принципом відбувається комбітестування. Учасники – учні професійного ліцею. Ініціатори – фонд «Альянс громадського здоров'я», організатори – БО «Світло надії».

Віктор Шилов, представник БО «Світло надії»

- Вони зможуть реально оцінювати, що це не страшно і не боляче, це не займає багато часу. Це, в першу чергу, потрібно їхньому здоров'ю та їм особисто. Це допоможе бути успішним і в подальшому.

Ця міні-акція складається з інтерактивної бесіди з молоддю та безпосередньо тестування. Здавати аналізи, чи ні – особиста справа кожного. Ті, хто відмовився, – не сумують, бо є 3 тематично-інформаційні зони.

Олександр Чорнобель, директор профліцею транспорту

- Багато учнів, майже 100% пройшли тестування. Я був приємно здивований. Були побоювання, що не всі сприймуть однозначно ці тестування.

Експерти зазначають, точність результату тестування – 90 %. Вибір на користь комбінованого аналізу зробили 86 учнів. Результат: лише одна людина уражена Гепатитом В. Міні-акція триватиме ще й завтра.

Стрічка новин