«За полтавськими галушками нас найбільше впізнають на фронті»

Волонтери Батальйону Небайдужих відзвітувались за 3 роки роботи.  Загалом це 6 мільйонів у гривнях, і понад 350 тонн – у продуктах і речах. Утім, за останній рік Батальйон істотно змінив напрямок своєї діяльності, перейшовши на дитячі табори, лікарню, бесіди при свічках, та уже замахуються на два фестивалі і бардівське свято.

Це кімната, у якій учасники військових дій та їх діти займаються англійською. Полтавський Батальйон Небайдужих звітує за 3 роки діяльності у власному приміщенні, де минулоріч відкрили ветеранський центр. Цифри роботи невтомних волонтерів вражають.

Олександра Сиротенко, співзасновник ГО «Команда Небайдужих»

- Вони наплели більше 20 тисяч квадратних метрів маскувальних сіток і 448 кікімор. Для людей, які пробували це робити, розуміють, як це тяжко. Напекли більше 2 тисяч кілограмів смаколиків і більше 22 тисяч галушок. По полтавських галушках нас дуже часто впізнають на фронті і передають вітання до Полтави.

Буквально за останній рік, кажуть благодійники, кардинально змінили роботу: на Схід так само їздять із допомогою, але розрослися на багато напрямків, бо відчули потребу в соціальній роботі. 

Наталія Гранчак, голова ГО «Команда Небайдужих»

- Одна родина сказала, що хочуть дуже допомогти відділенню неонатології. Закупили три таких пульсиксометри. Прилади будуть розміщені у відділенні недоношених діток. Вони показуватимуть тиск, як діти дихають, наповнення киснем.

Через будиночок Миколая, який працює цілий рік, збирають гроші і купують обладнання в дитячу лікарню. Кажуть, хочуть забезпечити повністю одне відділення і побачити результат. Продовжують так само проводити ярмарки на свята, хоча зізнаються: цьогоріч стало важче.

Наталія Гранчак, голова ГО «Команда Небайдужих»

- 802 тисячі 541 гривню і 91 євро, 51 долар. Ви пам'ятаєте, минулого року ми звітували про 4 мільйона. Ми бачим чітке зменшення збору пожертв. Це пов'язано з тим, що люди дуже сильно зубожіли.

Влітку волонтери взялися оздоровлювати дітей, кілька тижнів тому започаткували «Бесіди при свічках»: у соборі говорять з цікавими людьми про звичайні проблеми. 

Архієпископ Федір, співзасновник ГО «Команда Небайдужих»

- Це, мабуть, одна із багатьох організацій у масштабах області та України, але я вбачаю у діяльності організації дуже важливі моменти. Ця організація поєднує в собі кілька сфер людського буття: релігійну, соціальну, просвітницьку. 

Цьогоріч мають багато планів: у квітні стартують із проектом для дітей-аутистів. До звичних ярмарків хочуть додати 2 фестивалі. А в травні – організувати бардівське свято довкола собору.

Стрічка новин