Три дні безплатного кіно в Полтаві

Плюс – полтавці будуть першовідкривачами у новій хвилі українського кіно. У квітні в місті відбудеться фестиваль цього мистецтва. До цього часу, запевняють його організатори, в жодній області подібного не проводили. Крім найсвіжіших стрічок вітчизняного виробництва, які покажуть безкоштовно, обіцяють приїзд режисерів та акторів, спілкування із ними та навіть майстер-класи.

Перший фестиваль українського кіно пройде у Полтаві. З такою новиною до міста приїхав представник Державного агентства з питань кіно Сергій Неретін.

Сергій Неретін, перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно

- Хочемо започаткувати таких фестивалів мінімум 5 протягом року по всіх різних містах України. Полтавцям пощастило, бо вони є першовідкривачами. Другий момент: ми привеземо сюди максимально свіжі стрічки. Тобто ті, що вийшли протягом останнього року. 

Попри насичені графіки зйомок, обіцяють до Полтави приїзд режисерів та акторів, з ними можна буде поспілкуватись і відвідати їх майстер-класи. Усе це відбуватиметься у рамках фестивалю «Мазепа Фест». Його відкривають Дні українського кіно 7, 8 і 9 квітня у кінотеатрі «Колос». Вхід – безкоштовний.  

Микола Кульчинський, засновник фестивалю «Мазепа Фест»

- Три дні безплатного кіно в Полтаві. Відкривається фестиваль фільмом «Жива», режисер – Тарас Химич. Тарас не зможе приїхати, приїде продюсер та хтось із акторів. 2 чоловіки. Це перший день 16.00 початок.

Покажуть у Полтаві анімаційний блокбастер «Кирило Кожум'яка», який зібрав 14 мільйонів гривень по всій Україні, стрічку Олеся Саніна «Переломний момент» та фільм, презентований восени «Гніздо горлиці». Афіші вже є по місту. Фестиваль підтримує держава. Минулого тижня у Парламенті ухвалили Закон «Про державну підтримку кіноматографії», який представники Держкіно називають дуже прогресивним. Він передбачає фінансування зйомок 50 на 50 з комерційними організаціями. Половину суми заплатить держава. Стосується це і серіалів. Іноземним виробникам також повертатиметься частина коштів, витрачених у нас на кіновиробництво. Таким чином, кажуть фахівці, закордонні держави вже підняли свої туристичні рейтинги. Закон чекає на підпис Президента.

Сергій Неретін, перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно

- Держава зараз хоче виступати фактично інвестором українських фільмів. Не просто давати їм гроші: беріть і йдіть собі, знімайте, що хочте. Ні, ми намагаємося вкладати гроші в те, що матиме або резонанс, або невеличку хоча б касу. Але щоб довести, що українське кіно в принципі існує.

Загалом на початок року Держкіно запустили 80 проектів, і до кінця року обіцяють мінімум три прем'єри українських стрічок в кінотеатрах.

Стрічка новин