Яблуко розбрату – водонасос

Мешканці села Щербані звернулися до редакції нашого каналу з проблемою. Конфлікт, що виник, пов'язаний з водонасосом у селищі. За словами місцевих, до їхньої водонасосної станції хочуть незаконно під'єднатися нещодавно зведені багатоповерхівки.

Щербанівські мережі водопостачання та водовідведення перебувають на балансі місцевої сільської ради, яка утримує їх за власні кошти. На території цього села почали будівництво водогону від новобудов до мережі, що знаходиться по вул. Щербанівський шлях. Головна причина конфлікту, який виник тут, – побоювання жителів, що до їхнього водогону під'єднають новобудови, і це значно погіршить їх водозабезпечення. Мешканці розповідають: з водопостачанням у них і так проблеми. У тих, хто проживає вище другогу поверху, слабкий тиск води. Через це люди навіть не можуть підключити у квартирі пральну машинку.

Оксана Краснікова, жителька с.Щербані

- Води немає, а як вони будуть врізатися сюди, я не знаю, нам що, в ставках йти купатись? Тим паче, вони почали будівельні роботи без будь-якого дозволу, вони не узгодили нічого з сільською радою, ну так же не може бути.

Нещодавно у Щербанях за кошти сільської ради встановили водонасосну станцію. Деякі жителі села стверджували, що їх сільський голова дав згоду на під'єднання новобудов до місцевого водогону. Проте, сам голова ці чутки спростовує.

Ігор Процик, Щербанівський сільський голова

- Ми чітко заявили, що без дозволу сільської ради цього не буде.

Щербанівську водонасосну станцію планують запустити у квітні цього року.

Ігор Процик, Щербанівський сільський голова

- Там закуплене імпортне обладнання, вона дозволить по проектному рішенню забезпечувати водою Ближні Щербані, Дальні Щербані, туди уже протягнутий частково водогін.

За словами сільського голови, ця насосна станція розрахована на подачу води ще й у села Шмиглі та Гора, що знаходяться поблизу Щербанів. Сільська рада написала кілька листів до «Полтававодоканалу», у яких зазначили, що забороняють під'єднання до свого водогону, поки не прибудуть фахівці для вивчення цього питання. Нам вдалося поспілкуватися з головним фахівцем оптимізації «Полтававодоканалу» після того, як він провів роз'яснювальну бесіду з жителями Щербанів. 

Василь Забишний, головний фахівець відділу оптимізації КП «Полтававодоканал»

- Особисто мною було пояснено, що цей водогін будується не для забудовників вул. Європейської, а безпосередньо для кільцювання мереж селища Щербані, що дозволить поліпшити стан водопостачання безпосередньо всього селища Щербані.

За словами Василя Забишного, після розмови мешканці Щербанів зрозуміли, що вийшло непорозуміння. Тому наразі конфлікт вважають вичерпаним.

Стрічка новин