Писанка традиційна, писанка авторська...

У Полтаві готуються до Всеукраїнського фестивалю крашанок. Ці великодні атрибути зробили гігантського розміру. Працювали майстрині з різних куточків Полтавщини. Обрали чьотирьох найкращих.

Одвічна дилема: хто перший – курка чи яйце?! Над цим питанням розмірковувала і пані Людмила. Відповіді не знайшла, але от ідея дизайну писанки з'явилась.

Людмила Остапець, писанкарка

- Яйце – це основа, жовток – це дитиночка. Коли вона народжується, вона виходить у світ. Крутилася думка – об'єднати і землю, і космос, і духовність, щоб все було триєдино.

А Богданка займається писанкарством з 3 років. Каже: розмальоване яйце має сакральну силу. 

Богдана Романенко

- Це реально оберіг. Ти начеб-то відчуваєш всю душу народу, коли малюєш ці колоски, квіти, дерево життя.

Ця майстриня розписує обрядові яйця вже 20 років. Працювала і з маленькими, курячими, тепер взялась за більш масштабну писанку-мальованку. Каже: на ній сховано безліч невидимих символів.

Світлана Колодяжна, писанкарка

- Тут ми бачимо вазон та сімейне дерево життя, де три квіточки означають членів родини. А саме, мати, батька та дитину.

2 в 1: свято плюс конкурс писанок. Тут не тільки дивляться і малюють, а й ще обирають найкращих. Згодом майстрині представлять область на Всеукраїнському фестивалі писанок. 

Наталія Дешко, координатор обласного етапу фестивалю

- Коли ми брали участь в конкурсі вперше, нам вдалось завоювати 1 місце і отримати перемогу. Через рік ми знову взяли участь у Всеукраїнському проекті, і зайняли 3 місце в номінації «Традиційна».

Та щоб змагальний фактор був менш помітний, ту ще проводять майстер-клас з писанкарства для малечі. Злата прикрасила яйце півником, бо зараз за Східним календарем – його рік.

Злата

- Зараз я роблю декупаж. Спочатку беремо яйце, потім вирізаємо малюнок із серветки.

Зазначимо, Всеукраїнський фестиваль писанок цьогоріч відбудеться всьоме. Стартуватиме він 8 квітня у Києві. На ньому представлять 585 розмальованих яєць у різних номінаціях. Серед них 4 роботи – з Полтавщини. 

Стрічка новин