У 2 МКЛ за бюджетні кошти торік відремонтували два відділення

Загалом на ці потреби витратили близько 2 млн гривень. Реконструкція відбулася у хірургічному та ЛОР-відділенні. Як зробили ремонт, та що ще необхідно придбати, аби створити комфортні умови перебування пацієнтів у закладі, перевіряв депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський.

Друга міська клінічна лікарня у Полтаві збудована у 50-их роках. Тож останнім часом гостро постала проблема із покращенням її матеріально-технічної бази. Допомогти із цим взялися депутати Полтавської міської ради.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- На жаль, держава, яка має фінансувати нашу медичну галузь, фінансує її за якимись нормативами, тому міська рада не може впливати на розмір заробітних плат, на те, скільки на харчування виділяється, чи скільки ліків безкоштовно виділяється в лікарні. Але ми маємо можливість за рахунок наших місцевих доходів фінансувати проведення реконструкцій, ремонтів у медичних закладах і купляти сучасне обладнання.

У 2016 році у лікарні капітально відремонтували хірургічне відділення. На ці потреби із міського бюджету пішло більше 720 тисяч гривень. Це відділення отримало сучасно обладнаний операційний блок. У 2016 році тут проліковано 1088 хворих. Так само ремонт провели в оториноларингологічному відділенні на 1 млн 140 тисяч гривень. Відтепер у ньому створені більш комфортні умови перебування пацієнтів та є можливість проведення малоінвазивних хірургічних втручань. 

Юрій Трубчінін, зав. ЛОР-відділенням 2 МКЛ

- Ми можемо таким чином – за допомогою цього ендоскопічного обладнання виконувати ощадні операції в області носа, на придаткових пазухах носа, і таким чином зменшується вірогідність ускладнень після цих операцій, зменшення перебування хворих на ліжку – це також має значення.

У поточному році, запевняє депутат міської ради Андрій Матковський, робота в напрямку покращення якості надання медичних послуг у місті продовжиться.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- В цьому році 20 млн гривень депутатами виділені на ці цілі. І я думаю, що якщо буде гарно виконуватися у нас бюджет, ми будемо вносити пропозиції. Тому що, проїхавши лікарнею, ми бачимо і чуємо людей, які треба ще зробити – операційний стіл купити, там треба ще якесь відділення відремонтувати.

На проведення капітальних ремонтів та реконструкцій приміщень першої, другої міських лікарень та міського клінічного пологового будинку управлінню капітального будівництва виділено 17 млн 560 тисяч гривень.

Стрічка новин