Полтавщина увійшла до вісімки областей України з найвищими показниками демократії

Про це повідомили на прес-конференції «Індекс демократичного розвитку областей України – 2016». Розрахунок показників робили в рамках проекту «Сприяння реформам та розвиток підзвітності в регіонах України», реалізованого ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» у співпраці з Асоціацією регіональних аналітичних центрів.

Методологія визначення показника «Індекс демократичного розвитку областей України» підготовлена Центром політико-правових реформ на основі оригінальної методології Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам (International IDEA). Дослідження провели в 24 областях України за виключенням тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей.

Анжеліка Саідова, ген.директор Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»

- Була побудована методологія, яка включає в себе 113 питань. Завдяки цим питанням були опитані експерти, які обиралися з різних професійних категорій. Це і представники місцевого самоврядування, державні службовці, журналісти, судді.

Головна мета такого проекту – оцінка рівня демократичного розвитку і демократичних перетворень в областях України. Дослідження проводилося з листопада 2016 року по січень 2017.

Костянтин Донченко, експерт Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень» 

- Загалом по Україні опитано 1050 експертів, з Полтавської області – 28 експертів. Цікаво, що чверть експертів – це представники громадянського суспільства, ще чверть – це представники ЗМІ, а найменше експертів виявилося із сектору міжконфесійних відносин.

Найбільш проблемними для Полтави виявились блоки: «Стан реалізації захисту прав людини, зокрема стан правосуддя», «Міжетнічні та конфесійні відносини», «Безпека (злочинність, діяльність органів правопорядку). Органи правопорядку: поліція та прокуратура». У загальноукраїнському рейтингу демократичності Полтавщина посіла 8 місце. Експерти проекту розповіли, що цьому сприяють якість управління в державних адміністраціях, розвиток соціальної та економічної сфер, а також стан ЗМІ. Основними викликами для демократії на Полтавщині є слабкість громадянського суспільства, стан захисту прав людини, судова, правоохоронна система та корупція.

Стрічка новин