В обласній раді сьогодні розглянули хід виконання рекомендацій постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства щодо реформування комунальних підприємств

1 червня цього року постійна комісія облради з питань паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства надала Головному управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації рекомендації щодо реформування «Полтававодоканалу» та «Полтаватеплоенерго». Мова йшла про надання майна підприємств у комунальну власніть територіальних громад області. Проте, як виявилося, дані підприємства потребують фінансової підтримки в той час, як обсяги доходів районних громад низового рівня (сел, селищ, райцентрів) не забезпечують фінансування першочерговх соцпотреб та утримання комунальних підприємств. Крім того, низький рівень покриття витрат та зношеність і моральна застарілість обладнання змусили більшість територіальних громад області висловити небажання приймати у комунальну власність майно вищезазначених підприємств. Втім, останні потребують реформування, адже від цього залежить робота самих підприємств і, відповідно, якість їхніх послуг. Шляхи виходу з такої ситуації шукають в облдержадміністрації та Полтавській міській раді.

Секретар міської ради Олександр Козуб зазначив, що передачу підприємств у власність міської громади потрібно розглядати за участю депутатів міськради. Адже потрібно зважати на думку 300-тисячного міста, тим більше, що 95 відсотків послуг підприємства надають саме полтавцям. На думку Олександра Козуба, прийняти ці підприємства у комунальну власніть необхідно, це вирішить багато проблемних питань. Ситуація ускладнюється тим, що опалювальний сезон вже не за горами, і зараз слід сконцентруватися на підготовці до нього. Висловили присутні й думку про акціонування «Полтаватеплоенерго» та «Полтававодоканалу», вона знайшла як прихильників, так і противників. Тому члени комісії вирішили поручити облдержадміністрації вивчити пропозиції робочої групи з реформування комунальних підприємств щодо створення на основі «Полтававодоканалу» відкритого акціонерного товариства, та внести на розгляд облради. Було доручено вивчити й питання щодо шляхів реформування комунального підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго». При цьому врахувати досвід подібних реформувань в інших обласних центрах країни.

Стрічка новин