У Полтаві здійняли переполох через спилювання дуба

Полтавці, які проживають по вулиці Братів Шеметів, сьогодні звернулися до редакції нашого телеканалу зі скаргою на те, що у їхньому дворі проводять незаконне спилювання старого дуба.

Полтавці обурені тим, що у їх дворі хочуть спиляти старий дуб. Мешканці розповідають, що територія, на якій росте дерево, раніше належала ЖЕДу. Протягом більше 40 років жителі будинку, що по вулиці Братів Шеметів, 10, сплачували кошти за прибирання цієї ділянки. Навпроти п'ятиповерхівки розташований приватний будинок, у якого нещодавно з'явилася нова власниця. Жінка ніби-то вирішила спиляти старий дуб, адже він знаходиться тепер уже на приватній території, і автоматично перейшов у її власність, говорить місцевий житель Дмитро Іващенко. 

Дмитро Іващенко, мешканець будинку 

- Її адвокат і поліція роблять закиди, що ми не організували ОСББ, в цьому наша провина, і тому ми зараз без прав. Нам кажуть, що до будинку належить буквально декілька метрів території, тобто, якщо вони захочуть, вони можуть відхопити і цю територію, де дитячий майданчик.

Обурені такими діями і наймолодші жителі будинку.

Ліза

- Що найцікавіше, на ньому немає ні сухих гілок, навіть немає білих ягідок, воно не хворе. Ну навіщо вони його пиляють.

На місці конфлікту був присутній адвокат власниці приватної території, який обгрунтував їх дії. 

Анатолій Карнарук, адвокат 

- Відповідно до статті 79 Земельного Кодексу України, дано визначення земельної ділянки, що в земельну ділянку входять багаторічні насадження, які знаходяться на ній, а також є постанова Кабінету Міністрів України, 1045, відповідно до пункту 10, власник земельної ділянки приймає рішення щодо об’єктів, які на ній знаходяться.

Анатолій Карнарук запевнив, що це дерево не перебуває на балансі «Декоративних культур», і тому не відноситься до об’єктів будь-якої спадщини, і не є пам’яткою. Також адвокат показав кадастровий план земельної ділянки, який підтверджує те, що дуб знаходиться на приватній території, яка тепер вже належить Ользі Кушпіль. Виходячи з цього, власник несе відповідальність за утримання своєї ділянки. Тому, у випадку, якщо гілка з дерева, наприклад, завдасть комусь шкоди, то відповідальність нестиме власник території, на якій росте дуб. Проте, власниця ділянки і її адвокат запевнили, що не збираються спилювати дерево, а лише спилять деякі гілкі, які, на їх думку, у майбутньому можуть становити загрозу.

Стрічка новин